|
|
|
|
 |
Pillanatragasz
2020-09-03 21:17:51
|
139209
|
Na épp ez az. A fényképeken nem látszik semmilyen előrelépés a D5100 és a D 750 es vázzal készült felvételek közt fix 50 es 1,8 as objektívet használva.
|
|
A hozzászólás:
 |
-Minarik-
2020-09-03 15:14:48
|
139196
|
Ez normàlis. A nagy robbanás után jön a visszarendeződés. Ennek lehet oka a pénz, a technika fejlődése, racionalizálás. A legnagyobb okban én a nyomtatást és képvisszanézést látom. a képernyőn és hétköznapi nyomtatásban nincs különbség a minőség között, akármilyen gépet, vagy akár telefont használ valaki. Az fogyasztói oldal beállított egy szintet, ami Nem indokolja a túlzott beruházást a legtöbb esetben. |
|
Előzmény:
 |
kjapp
2020-09-03 12:38:37
|
139182
|
"Ami adja magát: a mélységélesség és a széles látószög az FX mellett szól"
Mindeki maga tudja miért vált. De DX formátumban is volt már 10 éve a Canon 300D-hez 10-20-as Sigma zoom, volt igen olcsó és jó képminőségű 50/1,8-as alapobi. (most egyik sincs, bár az 50 mm-en gondolkodom). Tehát mind a mélységélesség, mind a nagylátószög könnyen elérhető az APS C formátum körül is. (a macro obikról nem is beszélek).
Persze ti tudjátok melyik obi mit tud, de a 80-as években gyakorlatilag alig volt amatőr szinten hozzáférhető zoom, volt egy 28-as nagylátó, egy 135-ös vagy max 200-as tele, meg egy alapobi általában, és majdnem mindent/mindent megoldottál vele. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|