Keresés

Részletes keresés

moTmeN Creative Commons License 2020-09-02 11:25:56 95859

En ha nagy ritkan nem tajat fotozok - ahol ugye tobbnyire alap ISO, es manual modban fotozom (az erre a celra hasznalt kamera nem is tud mast) -, akkor a zaridot es a rekeszt allitom, es az erzekenyseget hagyom automatan bizonyos felso ertekig. Ez kameratol fuggoen lehet ISO 3200 (7DII) es ISO 12800 (1DXIII) kozott valahol.

Milvus_milvus Creative Commons License 2020-09-02 11:21:52 95858

én konverterrel ha van fény 7,1 et av ben, ha isorol van fogalmam akkor azt is, de a legtöbbször aUTO ison van a gép. Konverter nelkul szinte mindig 2.8, az auto iso mindig jo alacsony értéket ad be hozza.

 

Most szoktam olyat csinalni hogy M ben auto iso és beállitok egy rekeszt meg egy záridőt ami hosszabb mint amit a gép auto (magasabb) ison adna.

 

Igy nem irracionalisan gyors zarral fotoz de még olyannal amit a téma elbir. Következésképp kisebb a a zaj és nem mozdul be a kép.

 

Ja és nádasban mindig van nálam online dof kalkulator hogy ha bejön közelre egy gém tudjak huzni a gépen egy f25 öt...hogy jó képet tudjak...fa(sz)ragni

 

 

 

 

A hozzászólás:
Yoda 2010 Creative Commons License 2020-09-02 10:58:37 95857

A téma olvasgatása kapcsán jó felvetés, hogy vajon ki, mit állít először a gépen a terepi fotózásoknál? Nekem első az ISO, aztán jön a többi, a fényképezendő témától függően. 

Előzmény:
elefi Creative Commons License 2020-09-02 10:18:48 95856

Majd masok is leirjak, de en pl a terepen kinnt nem elsosorban a melysegellesseget tervezem, hanem az majd inkabb a vegen kiadodik. Megpedig azert mert ha az idealis  DOF-hoz igazitanam a zarido-rekesz-ISO  szentharomsagot , akkor sokszor el sem jutnak a kep elkesziteseig mert a helyes kepkitoltes megvalositasa, a bemozdulas elkerulese meg a tulzott szemcsesedes ( magas ISO) elkerulese soran sokkal hamarabb korlatokba utkozok, szoval b*szhatom a helyes dof-ot. Te is szembesulsz ezzel ha kimesz majd.

A gyakorlatban ezert inkabb helyezkedessel, koruljarassal, extra cserkelessel igyekszek segiteni azon hogy a tema elvaljon a hattertol es melysegben is beleferjen az eles zonaba.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!