Keresés

Részletes keresés

Chik Fan Creative Commons License 2020-09-02 09:07:47 22799

Szia!

Mivel engem a keltetés során a tojások közvetlen környezetének az állapota érdekel, a hő- és páramérő érzékelőit a tojások között középen helyeztem el. A vázlattól eltérően a gépem 4 tálcás. A ll. és lll. tálca között egy műanyag csövet helyeztem el, amit a hátlapba fúrt lyukba ragasztottam. A cső a keltetőtér közepéig ér.

Így mértanilag is nagyjából a keltetőtér közepére kerültek az érzékelők.

14 mm-es csövet használtam, így az orosz szabályzó SHT15, vagy SHT21 érzékelőt a hátlap felől bele tudom dugni, annyira, hogy bent a cső végénél kissé kintebb érjen. Hátul, kívülről a cső nyílását gondosan bedugaszoltam, nehogy az itt áramló levegő fals mérési eredményt okozzon.

Úgy vélem, gondosan kivitelezett levegő cirkuláltatás mellett nem alakulhat ki 1-2 tized C0-nál nagyobb hőkülönbség a tálcák között. Természetes, hogy valamennyi különbség mindig lesz, ez kivédhetetlen, de a tálcák naponkénti periodikus cserélgetésével ez kompenzálható.
Az, hogy a keltetés során máshol, - a tojásoktól távolabb - milyen hőmérséklet uralkodik, gyakorlatilag érdektelennek gondolom.
További jó munkát és sikeres keltetést kívánok!

 

A hozzászólás:
atus8l1 Creative Commons License 2020-09-01 10:59:49 22798

Szia, 

Ennél hol méred a hőmérséletet? 

Mekkora az eltérés a "kabin" egyes részein a beállítotthoz képest?

Köszi a válaszokat.

Előzmény:
Chik Fan Creative Commons License 2015-01-18 10:05:18 19787

Szia!

Én is hűtőgépeket szoktam átalakítani. Egy régebben készült példányról pár fotó.

 

Egy újítás, ahol is az ajtóra szerelt lemezzel alakítok ki egy légcsatornát.

 

 

A fűtést az a ventilátorokra szerelt ellenállás sor végzi.

 

 

Beépített állapotban, ráccsal védve az óvatlan érintéstől.
A párásító edény fölé szerelt ventilátor segíti a páraszabályozást.




Az ábra az egyenletes hőelosztást segítő légkeverés elvét mutatja.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!