Keresés

Részletes keresés

Milvus_milvus Creative Commons License 2020-08-31 21:59:04 95853

5 / 5 on ál a fizika hívők és fizika tagadók aránya a csoportban :)

 

laposföld/chemtrail/covid5g jövő heten :)

 

 

 

 

A hozzászólás:
IamCerb Creative Commons License 2020-08-31 18:51:18 95852

Korrekt írás! Minuszoljatok nyugodtan

Előzmény:
Milvus_milvus Creative Commons License 2020-08-31 11:42:34 95850

egy szürke gém feje 7m ről tölti ki (exifből neztem ki sajat képen) az én 600 as obim képét ugy hogy az egy apsc gépre van téve.

(és ez még csak apsc 600mm, nem pedig 800mm)

 

ilyen esetben a dof kiterjedése 3cm

 

egy szürke gém szem-csőr hossza minimum 17cm, a koponya teljes hossza  20,5cm (skullsite.com)

 

ha 45 fokos szogben tartja az optikai tengelyre akkor 17cm osztva 1,414 a kamera felé eső távolsága a csőrnek ez 12 cm

 

12 cm ből 3cm- t (7d 600mm 7m f5.6) fog le a dof amibe a szemnek jo bele lógnia. A fenti példa azt feltételezi hogy a dof hatsó határa lesz a szem (még éppen éles lesz) uganis ha a szemre fokuszalunk akkor a szem mödötti dof a csőrre nem fog kiterjedni, ez kesőbb fontos lesz.

 

nezzuk rekeszelve, f13 on ez még mindig csak 6 cm, dof kalkulator szerint, a csőr fele kilóg a dofból.

 

tehat f13 on a csőr fele még életlen.

 

A masik baj: a csőrre az af sokkal pontatlanabbul áll be, kell neki az a kontraszt ami egy csillogó szemen jol megtalálható. De iylen esetben a dof hatsó része elvész vagyis a fej, fejtető, nyak lesz éles.

 

rekeszeljunk tovább:

 

f20 on (!) Ami egy irracionalaisan szűk rekesz a dof kiterkedése: 10, azaz tíz cm. Kisebb mint az általunk szamolt 12 cm es kamera felé eső csőr hossz

 

f25 ön a dof eléri a 12m es hosszt. A 12 cm -t. (7d, 7m, 600mm, f25)

 

tehat f25.

 

ez pontosan 4 és egy harmad FE rekeszelést. (isorol, zaridőről ne beszeljunk ilyen drasztikus rekeszelesnel)

 

Sok sikert kívánok képfaragónak a nádasban történő gémfotózáshoz f25 ös rekeszen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!