Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020-09-01 12:12:45 95538

"A pince páratartalma miatt a szálas szigetelőanyagot elvetettük"

 

Melyik hőszigetelő gyapot hivatalos termékinformációi között van tiltva a magas páratartalom?

Vagy a termékinformációkat a kocsmában szerzed be? :)

 

"A kivitelező 3 cm vastag XPS-t javasol. Elégséges lehet a vastagság,"

 

Ha hideg a pince (külvilág felé nyitott, vagy csak kis százaléka van talajszint alatt), akkor én legalább 10-15 centit tennék a pince plafonjára. Ha odafenn padlófűtés van, akkor 20-25 centit.

 

"illetve jó erre a célra az XPS?"

 

Nem jó.

Az XPS párazáró tulajdonságú és fal/födém hideg oldalára amatőr soha ne tegyen semmiféle párazáró anyagot.

A hozzászólás:
kovacsszabi Creative Commons License 2020-08-31 13:24:39 95537

Sziasztok!

Pince födémet szeretnék hőszigeteltetni alulról(a pince felől). A pince felett, részben fürdőszoba van. A pince páratartalma miatt a szálas szigetelőanyagot elvetettük. A kivitelező 3 cm vastag XPS-t javasol. Elégséges lehet a vastagság, illetve jó erre a célra az XPS? Köszönöm!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!