|
|
|
|
 |
Mekk Elek ezermester
2020-09-01 12:12:45
|
95538
|
"A pince páratartalma miatt a szálas szigetelőanyagot elvetettük"
Melyik hőszigetelő gyapot hivatalos termékinformációi között van tiltva a magas páratartalom?
Vagy a termékinformációkat a kocsmában szerzed be? :)
"A kivitelező 3 cm vastag XPS-t javasol. Elégséges lehet a vastagság,"
Ha hideg a pince (külvilág felé nyitott, vagy csak kis százaléka van talajszint alatt), akkor én legalább 10-15 centit tennék a pince plafonjára. Ha odafenn padlófűtés van, akkor 20-25 centit.
"illetve jó erre a célra az XPS?"
Nem jó.
Az XPS párazáró tulajdonságú és fal/födém hideg oldalára amatőr soha ne tegyen semmiféle párazáró anyagot. |
|
A hozzászólás:
 |
kovacsszabi
2020-08-31 13:24:39
|
95537
|
Sziasztok!
Pince födémet szeretnék hőszigeteltetni alulról(a pince felől). A pince felett, részben fürdőszoba van. A pince páratartalma miatt a szálas szigetelőanyagot elvetettük. A kivitelező 3 cm vastag XPS-t javasol. Elégséges lehet a vastagság, illetve jó erre a célra az XPS? Köszönöm!
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|