|
|
|
|
 |
Gruber_x
2020-08-29 18:58:18
|
96652
|
Nem túlzás, mint írtam, saját tapasztalat. Vastag fenyőoszlopokból építettem kerítést, 3 év után kb félig szétrohadt az aljuk, némelyik már kézzel kidönthető volt. Gondolom, hogy a garázsodnak van teteje, ami jelentősen csökkenti a korhadást, a kérdező viszont pergoláról írt, ami nem fedett dolog. Nem mindegy mennyire gyakran áll nedves földben. |
|
A hozzászólás:
 |
Zöldár
2020-08-29 11:01:36
|
96641
|
" mint pl bitugél és hasonlók, mert nem védik meg, 3 év és szétrohad. "
Azért a 3 év az erős túlzás. Tény hogy elkorhad, de az is kezelés nélkül olyan 10 év.
A felsorolt csoda anyagok fánál semmit sem érnek... csak a vasnál csökkentik a korrózió sebességét.
Viszont ellen egy anyag ami hatásos ez a barna szén kátrány. Ha lenne, mert az meg már nincs.
Nincs gázgyártás így kátrány sincs.
Marad a kombinált megoldás. A földbe csak beton túskó való. Arra acél tüskével a fa oszlop. |
|
Előzmény:
 |
Gruber_x
2020-08-28 11:13:40
|
96638
|
""vízhatlan" módon szigetelhetném a föld alá került fenyőlábat."
Fenyő ne kerüljön föld szintje alá egyáltalán. Semmiképp ne próbálkozz kenhető csodadolgokkal, mint pl bitugél és hasonlók, mert nem védik meg, 3 év és szétrohad. Sajnos saját tapasztalat. Az előttem szólókkal egyetértve én is betontömbbel csinálnám, betonoznék, aztán arra vagy betonba önthető, vagy csavarozható oszloptalpat tennék. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|