Keresés

Részletes keresés

komisz kuvasz kumisz Creative Commons License 2020-08-29 11:10:40 6369

Horvátország képlékeny ebből a szempontból, mert földrajzilag egybenőtt a Kárpát medencével, ráadásul valószínűleg Velencéhez (vagy mondjuk úgy Olaszországhoz) tartozna több száz éve

 

 

A horvátok ezt nagyon nem így látják.

A jelenlegi horvát történelmi álláspont szerint az 1091-ben létrejött horvát-magyar perszonálunió jogtalan és törvénytelen volt, mivel nem jogi úton jött létre, hanem katonai erővel kényszerítették ki a perszonáluniót.

Ez elvileg csak utólagos okoskodás, viszont a gyakorlatban a perszonálunió alatt hozott

törvények érvényessége kérdőjeleződik meg.

A másik kínos következménye, hogy a horvátok a magyarokat teszik felelőssé

az anyaországuk egy részének (a boszniai horvát területek) elvesztéséért, mivel

Mohács után a magyar király köteles lett volna segítséget nyújtani a területek védelméhez,

ha a horvátok királyának tekinti magát.

 

A hozzászólás:
Laja73 Creative Commons License 2020-08-29 10:18:26 6368

Az angolok tudnának mesélni arról, mi tartozik a korona alá és mi az ami a természetes életterük. Lehet-e egy igaz angol boldog India nélkül? :D

 

Horvátország képlékeny ebből a szempontból, mert földrajzilag egybenőtt a Kárpát medencével, ráadásul valószínűleg Velencéhez (vagy mondjuk úgy Olaszországhoz) tartozna több száz éve ha mi nem vagyunk. Ettől függetlenül nem tekinthető húsba vágó veszteségnek a többi égtájjal ellentétben. Én 63(64) vármegyével számolok. Azt többséggel bírtuk sőt bírjuk ma is csak már relatív.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!