Keresés

Részletes keresés

Zöldár Creative Commons License 2020-08-29 11:01:36 96641

 

 

  " mint pl bitugél és hasonlók, mert nem védik meg, 3 év és szétrohad. "

 

  Azért a 3 év az erős túlzás. Tény hogy elkorhad, de az is kezelés nélkül olyan 10 év.

 A felsorolt csoda anyagok fánál semmit sem érnek... csak a vasnál  csökkentik a korrózió sebességét.

 

 

 Viszont ellen egy anyag ami hatásos  ez a barna szén kátrány. Ha lenne, mert az meg már nincs.

 

 Nincs  gázgyártás  így kátrány sincs.

 Marad a kombinált megoldás. A földbe csak beton túskó való. Arra  acél tüskével a fa oszlop.

A hozzászólás:
Gruber_x Creative Commons License 2020-08-28 11:13:40 96638

""vízhatlan" módon szigetelhetném a föld alá került fenyőlábat."

Fenyő ne kerüljön föld szintje alá egyáltalán. Semmiképp ne próbálkozz kenhető csodadolgokkal, mint pl bitugél és hasonlók, mert nem védik meg, 3 év és szétrohad. Sajnos saját tapasztalat. Az előttem szólókkal egyetértve én is betontömbbel csinálnám, betonoznék, aztán arra vagy betonba önthető, vagy csavarozható oszloptalpat tennék. 

Előzmény:
hantorish Creative Commons License 2020-08-27 19:57:14 96626

Sziasztok, 

 

Adott egy 15x15-ös pergola láb (fenyő). Meg szeretnénk emelni a föld szintjét 20 cm-rel, így a láb köré is földet kellene raknunk, de nyílván ezt "nyersen" nem szeretnénk. Milyen megoldást javasolnátok, amivel "vízhatlan" módon szigetelhetném a föld alá került fenyőlábat?

 

Köszi előre is. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!