Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020-08-29 13:57:09 95531

A gyapotnak nem a nedvesség árt (mint pl a párakicsapódás, vagy a megolvadt porhó),

hanem a rátaposás, rázkódás, mozgatás, vagy pl a magasból ráhulló vízceppek mechanikus "ütései". Ha olyan a tető, hogy ez utóbbitól nem kell tartani, akkor szerintem felesleges páraáteresztő fóliával letakarni.

 

Ara viszont ügyelj, hogy a padlás légtere jól szellőztetett legyen.

A hozzászólás:
mg02 Creative Commons License 2020-08-26 22:19:36 95525

Olvasgattam visszább a fórumon, és ahogy ajánlotátok nem terítek fóliát a födémre, csak a gyapot megy rá. A gyapot tetejére se szeretnék páraáteresztő fóliát tenni egyenlőre. A cserepes lemez most került fel a tetőre, esőbe nem ázik be sehol, így remélem a szél sem kavarja be a havat az illesztéseknél majd, mert akkor leterítem a gyapotot páraáteresztővel utólag, ha azt úgy lehet? (vagy akkor kellene a gyapot alá párazáró?)  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!