Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

FRANKYE Creative Commons License 2020-08-26 14:08:06 98326

Igen ez így van. De most a gyorsulásról beszélgetünk nem a tervezésről.

 

Láttál már villanymotort? Sokszor nem is látszik van-e áttétel benne vagy nincs. 

Még egyszer: a teljesítmény gyorsít nem a nyomaték . Egy adott teljesítményt sokféle villanymotorral elő lehet állítani különböző fordulatszámon.

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2020-08-26 14:03:33 98325

"egy villanymotornál a teljesítmény számít nem a nyomaték"

 

Bocs de ez hülyeség.

 

Pl a maximális tengelyterhelést miben adják (miben tervezik) meg? És ugye az is számít?

 

A (maximális) nyomatékhoz egy csomó (tervezési) paraméter társul.

Előzmény:
FRANKYE Creative Commons License 2020-08-26 13:55:09 98318

Nem értesz hozzá te sem de akkor miért szólsz bele? Én sem szólok a baletthez és millió dologhoz. :) 

 

"kisebb fordulatszámon lehet változatlan - teljesítmény esetén - látszólagos teljesítmény-többletet kivenni"

 

Még a fogalmakkal sem vagy tisztában. Kisebb fordulatszámon nagyobb NYOMATÉKOT tudsz kivenni azonos teljesítmény esetén. 

 

Csak neked még egyszer egy villanymotornál a teljesítmény számít nem a nyomaték. 

Majd elfelejtem a villanymotorok nagyjából teljesítmény tartók. Ha 1000 -s fordulaton van 400Nm ed , akkor 2000-es fordulaton van 200Nm-ed és 4000-es fordulaton már csak 100Nm-ed.

 

Ez egy jó közelítés bejátszik a vezérlés és az, hogy a frekvencia növekedéssel nagyobb lesz az impadanciája a motornak. 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!