Főnök asszonyunk májustól-októberig a kertbe él.
Naponta bejön, elfogadja az ételt, enged egy kis símogatást, azután megy ki a dolgára.
A nap 24 órájából kb. 23 órát a kertben, kertjeiben tölt.
Előfordul, hogy sép napsütéses napon egyszer csak - indokolatlanul - megjeleni.
Nem kér kaját hanem felül az ablakpárkányra.
Néz kifelé a szép időbe.
De ez csalóka.
Ilyenkor tudvalevő, hogy 30-60 percen belül eső lesz.
Tehát iszkiri ki a kertbe, beszedni az ott száradó ruhákat.
És tényleg.
Eltelik a 30-60 perc és jön az eső.
Így működik a házi időjósunk nyáron.

Ha megjön az eső, otthagyja az ablakpárkányt.
Felugrik az ágyra, kinyújtózik majd egy méteresre, vagy összegömbölyödik mint egy kakaós csiga és hatalmasat alszik. |