Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020-08-26 10:54:11 95516

"20 cm átmérőben, oda nem lehet tenni a padlóba hőszigetelést, 14 cm lenne"

 

20 cm = 14 cm? Ez valami rejtvény?

 

Ez a lefolyó lefolyó vékony műanyagból és levegőből áll, tehát nem veszélyesen, de azért hőhíd. Nem lesz kellemes mezítláb rálépve, ha alatta a szelőbeton jóval hidegebb a lakásnál, persze a ráfolyó meleg víz pár másodperc alatt fel tudja melegíteni.

Ha alá is tennél pár centi jókemény XPS-t, az szerintem sokat javítana a dolgon (és jót tenne a kifolyó cső lejtésének is) minél vastagabb elfér alá annál jobb hőtechnikailag.

A hozzászólás:
Varen Creative Commons License 2020-08-25 00:11:11 95515

Szerintetek, amennyiben olyan épített zuhany összefolyó van, amit a szerelő betonra kell rögzíteni 20 cm átmérőben, oda nem lehet tenni a padlóba hőszigetelést, 14 cm lenne, az mennyire probléma? Vagy a beton és a lefolyó közé, legalább 2 cm xps legyen betéve?

https://nebershop.hu/hl-541-primus-blue-okosszifonnal

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!