|
|
|
|
 |
Mekk Elek ezermester
2020-08-26 10:54:11
|
95516
|
"20 cm átmérőben, oda nem lehet tenni a padlóba hőszigetelést, 14 cm lenne"
20 cm = 14 cm? Ez valami rejtvény?
Ez a lefolyó lefolyó vékony műanyagból és levegőből áll, tehát nem veszélyesen, de azért hőhíd. Nem lesz kellemes mezítláb rálépve, ha alatta a szelőbeton jóval hidegebb a lakásnál, persze a ráfolyó meleg víz pár másodperc alatt fel tudja melegíteni.
Ha alá is tennél pár centi jókemény XPS-t, az szerintem sokat javítana a dolgon (és jót tenne a kifolyó cső lejtésének is) minél vastagabb elfér alá annál jobb hőtechnikailag. |
|
A hozzászólás:
 |
Varen
2020-08-25 00:11:11
|
95515
|
Szerintetek, amennyiben olyan épített zuhany összefolyó van, amit a szerelő betonra kell rögzíteni 20 cm átmérőben, oda nem lehet tenni a padlóba hőszigetelést, 14 cm lenne, az mennyire probléma? Vagy a beton és a lefolyó közé, legalább 2 cm xps legyen betéve?
https://nebershop.hu/hl-541-primus-blue-okosszifonnal
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|