|
|
|
|
 |
rain91
2020-08-19 12:37:11
|
95505
|
Akkor jól gondoltam sajnos. Gondolom 1-2 centi még elfér szigetelésnek, de annak meg nem sok értelme lehet. Mit lehet kihozni egy ilyen házból, bontás nélkül? A falak szigetelése megoldhatónak tűnik, inkább az aljzat a kérdés. Konkrét ház nincs, csak elméletben kérdezem, mert kb. ilyen házakat árulnak olyan áron, ami reális lehet nekem, csak ez a "sz*r"-ból várat építés téma lesz, sok kompromisszummal. |
|
A hozzászólás:
 |
Cs_
2020-08-19 12:10:24
|
95504
|
Jellemzően van egy vékony betonréteg, azon van egy bitumenes lemez, amire került még egy néhány cm vastag beton.
Komolyabb hőszigetelés vastagsággal nem igazán tudsz fölfelé menni. Nem csak a belmagasság miatt, hanem a nyilászárók, szerelvény magasságok is mind megváltoznak. Pl az ajtó is alacsonyabb lesz, ha nem bontod ki és építesz magasabbra áthidalót, az ablak parapetek is alacsonyabbak lesznek, gyerekház érzés. Mosogató, mosdó, stb mind átalakítandó, mert alacsonyra kerülnek.
Rendesen csak a padlószerkezet elbontásával lehet megcsinálni, de ilyenkor mindig jönnek a nem várt dolgok, pl a vízszigetelés elöregedett, tönkrement a falak alatt is. |
|
Előzmény:
 |
rain91
2020-08-19 07:58:26
|
95503
|
Sziasztok
Egy 50-60-as években épült házaknak általában milyen aljzatjuk van, és ezeknek mennyire lehetséges megcsinálni a mai kornak megfelelően az aljzat szigetelését, vagy legalább javítását a régi aljzat feltörése nélkül? Gondolom sehogy, mert nagy lenne a belmagasság veszteség. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|