|
|
|
|
 |
BigFic
2020-08-20 09:52:10
|
96586
|
Illetve még egy kérdésem van a köszöneten kívül.
Az alátámasztási pont hol legyen? Van erre valami általános szabály, hogy a 19 fokos tetősíkhoz képest hány fokos legyen a könyök, vagy valami más összefüggés?
Vagy egyszerűen, csak "libikókázzon" az alátámasztási pontnál a szarufa mielőtt felcsavarozom? |
|
 |
BigFic
2020-08-20 09:38:51
|
96583
|
Szia!
Köszönöm.
Az első változatot is így gondoltam, csak nem tudtam rajz nélkül normálisan leírni. :) |
|
A hozzászólás:
 |
Töck Jenő
2020-08-19 10:05:26
|
96571
|
Ez így már jobb. Az első változat (mindössze egy ferde tető és egy ferde kitámasztás) kevésbé volt szimpatikus. Ennek megcsináltam a statikáját, megfelel. (ha 1m-ként ki van támasztva) |
|
Előzmény:
 |
BigFic
2020-08-15 19:33:11
|
96546
|

Nos, "Mórickáztam" egy rajzot.
A fal úgy néz ki, hogy 15*20-as beton koszorú felette egy ácsolt "szék", ha jól hívom. 7,5*15-ös talpszelemen lecsavarozva a betonba. Arra a szék 5*10-esből készítve és a szaruzat annak a tetejére kármiba vágva. Az alátámasztó könyök szintén 5*10-es anyag. A betonkoszorúba dübelezve "gerenda tartó" vassal alátámasztva alul. A szaru lejtése 19 fok.
A könyök alátámasztási pontját nem tudom, mert az is kérdés, hogy hol legyen, ha 125-ös a szaru hossza.
7 db ilyen lesz egymás mellett 80 cm távolságokra. Azokon keresztbe cserépléc, azon 10-es OSB és úgy zsindely. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|