Keresés

Részletes keresés

BigFic Creative Commons License 2020-08-20 09:52:10 96586

Illetve még egy kérdésem van a köszöneten kívül.

Az alátámasztási pont hol legyen? Van erre valami általános szabály, hogy a 19 fokos tetősíkhoz képest hány fokos legyen a könyök, vagy valami más összefüggés?

Vagy egyszerűen, csak "libikókázzon" az alátámasztási pontnál a szarufa mielőtt felcsavarozom?

BigFic Creative Commons License 2020-08-20 09:38:51 96583

Szia!

Köszönöm. 

Az első változatot is így gondoltam, csak nem tudtam rajz nélkül normálisan leírni. :)

A hozzászólás:
Töck Jenő Creative Commons License 2020-08-19 10:05:26 96571

Ez így már jobb. Az első változat (mindössze egy ferde tető és egy ferde kitámasztás) kevésbé volt szimpatikus. Ennek megcsináltam a statikáját, megfelel. (ha 1m-ként ki van támasztva)

Előzmény:
BigFic Creative Commons License 2020-08-15 19:33:11 96546

Nos, "Mórickáztam" egy rajzot.

A fal úgy néz ki, hogy 15*20-as beton koszorú felette egy ácsolt "szék", ha jól hívom. 7,5*15-ös talpszelemen lecsavarozva a betonba. Arra a szék 5*10-esből készítve és a szaruzat annak a tetejére kármiba vágva. Az alátámasztó könyök szintén 5*10-es anyag. A betonkoszorúba dübelezve "gerenda tartó" vassal alátámasztva alul. A szaru lejtése 19 fok.

A könyök alátámasztási pontját nem tudom, mert az is kérdés, hogy hol legyen, ha 125-ös a szaru hossza.

7 db ilyen lesz egymás mellett 80 cm távolságokra. Azokon keresztbe cserépléc, azon 10-es OSB és úgy zsindely.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!