|
|
|
|
 |
Mekk Elek ezermester
2020-08-19 15:35:23
|
95508
|
Ha leteszel 5 centi hőszigetelést, arra 2 centi padlót, attól még nem fogsz kiesni az ablakon és nem fogod beverni a fejed az ajtófélfába. Az ajtókilincseket, villanykapcsolókat sötétben egy kicsivel lejjebb kell majd keresni és talán a mosdsót is magasabbra kell szerelni, hogy amikor ki akarod húzni a dugót, akkor ne fejeld le a tükröt. A WC csésze elé pedig teszel egy bordásfalat vagy egy mászókötelet :) |
|
 |
Házas Ember
2020-08-19 13:19:10
|
95506
|
A mi felújítás alatt lévő házunk a 70-es években épült és semmiféle beton sem volt a szobákban a padló alatt. Mindenhol csak hajópadló volt, homokos ágyazatban. Szóval szerencsére gond nélkül lehetett lefelé ásni, helyet csinálni a szigetelésnek.
Konyhában, fürdőszobában volt aljzatbeton, de eléggé vékony volt, gyorsan fel lehetett törni. |
|
 |
Cs_
2020-08-19 12:10:24
|
95504
|
Jellemzően van egy vékony betonréteg, azon van egy bitumenes lemez, amire került még egy néhány cm vastag beton.
Komolyabb hőszigetelés vastagsággal nem igazán tudsz fölfelé menni. Nem csak a belmagasság miatt, hanem a nyilászárók, szerelvény magasságok is mind megváltoznak. Pl az ajtó is alacsonyabb lesz, ha nem bontod ki és építesz magasabbra áthidalót, az ablak parapetek is alacsonyabbak lesznek, gyerekház érzés. Mosogató, mosdó, stb mind átalakítandó, mert alacsonyra kerülnek.
Rendesen csak a padlószerkezet elbontásával lehet megcsinálni, de ilyenkor mindig jönnek a nem várt dolgok, pl a vízszigetelés elöregedett, tönkrement a falak alatt is. |
|
A hozzászólás:
 |
rain91
2020-08-19 07:58:26
|
95503
|
Sziasztok
Egy 50-60-as években épült házaknak általában milyen aljzatjuk van, és ezeknek mennyire lehetséges megcsinálni a mai kornak megfelelően az aljzat szigetelését, vagy legalább javítását a régi aljzat feltörése nélkül? Gondolom sehogy, mert nagy lenne a belmagasság veszteség. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|