|
|
|
|
 |
motoros68
2020-08-17 15:16:12
|
17589
|
Üdv!
Én meg nézném hogy van e a gépedhez törő ékes mattüveg. Azon tuti látni az élességet.
|
|
 |
syssy48
2020-08-17 14:51:12
|
17588
|
Készíteni kell több képet, ahogy te látod élesnek. Szépen lehet látni. Inkább a bemozdulásra kell figyelni, az többet ront a képen. Ha lehet, használj állványt, vagy fix alapot. |
|
A hozzászólás:
 |
[virgo]
2020-08-17 12:44:43
|
17587
|
Tanácsot szeretnék kérni makro fotózással kapcsolatban. Adva van egy belépő kategóriás Dslr gép (Nikon D3100), meg egy közgyűrű sor, aminek M42-es vége van, ehhez szeretnék venni egy Heliost.
Az világos, hogy a záridőt sehogy nem fogja tudni kiszámolni, mivel a rekeszállást nem tudja a gép, az is világos, hogy kézzel kell majd élességet állítani. Az viszont nem világos, hogy az élességállításnál semmi visszajelzésem nem lesz, csak a szememre leszek hagyatkozva? Mert akkor inkább hagyom az egészet, annyira nem jó már a szemem. Álló témát szeretnék fotózni, kaktuszokat. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|