Keresés

Részletes keresés

Cs_ Creative Commons License 2020-08-17 10:00:13 95501

A födém gerendákra kell építeni egy járófelületet OSB-ból. Szigorúan kell az OSB alja és a szigetelés teteje között rés, amin tud szellőzni. Ez jó ha kb 5cm magas. Élére állított tetőléc, vagy stafnifa merőlegesen a gerendákra (40-50cm körüli léctávolsággal) és arra OSB (15mm körüli). Amennyiben kerül még hőszigetelés a gerenda tetejére is, akkor ezt az előbbit fel kell emelni annyival, mint a szigetelés vastagsága. Gerendákra kell rakni valamit, pl fakocka vagy palló, aztán erre amit leírtam az előbb. Nem kell túlgondolni, elég egyszerű dolog ez.

 

 

Ui.: Szigetelés vastagság. A mostani követelmények szerint 30cm kb a minimum hőszigetelés vastagság ilyen helyre. Érdemes lenne megfontolni, hogy vastagabb kerüljön be. Anyagárban nem nagy tétel.

kiggyo Creative Commons License 2020-08-16 20:18:46 95500

Nem értek egyet Elekkel, az olcsó gyapot összeroskad, nem is kicsit. Nekem kb 5 évet volt fenn a födémen valami barna tekercses (knauf talán), ment a konténerbe a az egész, felére esett össze. A 20-25cm-ben a saját súlyát nem képes megtartani hosszú távon.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020-08-16 16:28:37 95498

Az olcsó üveggyapot sem roskad össze, ha nem taposod meg, vagy pl nem csepeg rá víz.

 

Lehet csinálni a gerendák tetejére támaszkodó, a gyapot felszíne felett "lebegő" járdát.

 

A mennyezeten átesés ellen pedig jó lehet a gipszkarton helyén jó erős OSB, amit jó erősen (és sűrűn) odacsavarozol a gerendák aljához.

 

Minden kérdésre van válasz, de minden válasszal távolodunk a legolcsóbb megoldástól :)

A hozzászólás:
nkarika1978 Creative Commons License 2020-08-16 15:57:40 95497

Csak azért gondoltam hogy ne roskadjon össze. Akarok egy utat a padláson de azt nyilván leosbzem. Tudom h beszakad különben 😃

Előzmény:
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020-08-16 15:55:38 95496

A járható üveggyapot csak akkor járható, ha alulról egy merev és erős felület tartja.

A gyapotot alulról tartó gipszkaron enyhén szólva nem valami erős felület, magát a gyapotot elbírja, téged azonban nem. Tehát ha rálépsz  a gipszkarton felett lévő járható üveggyapotra, akkor a gyenge gipszkartonon keresztül leesel a nappaliba a gyapottal együtt.

Tehát tök felesleges oda járható gyapotot tenni, hiszen úgyis arról olt szó, hogy SOHA nem akarsz a padláson járkálni.

 

Ha viszont a padláson járkálni is akarsz, akkor viszont azonnal felejtsd el az általam említett gipszkartonos-olsógyapotos rétegrendet (és minden olcsó megoldást).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!