|
|
|
|
 |
Töck Jenő
2020-08-19 10:05:26
|
96571
|
Ez így már jobb. Az első változat (mindössze egy ferde tető és egy ferde kitámasztás) kevésbé volt szimpatikus. Ennek megcsináltam a statikáját, megfelel. (ha 1m-ként ki van támasztva) |
|
 |
BigFic
2020-08-18 07:16:55
|
96567
|
Csinálnám már :)
Méretezett rajzot is tettem fel.
El merjem kezdeni?
Még arra gondoltam, hogy a gyenge lejtés miatt a könyök fölött drótkötéllel is rögzíteném a koszorúhoz a szarufákat. Valami esztétikusan. Ez az alulról felfelé irányuló szélnyomás miatt lehetne még megoldás. |
|
 |
BigFic
2020-08-15 19:34:59
|
96547
|
Valamiért csak, akkor mutatja a képet teljesen, ha rákattintok. Ott vannak a méretek is feltüntetve. |
|
A hozzászólás:
 |
BigFic
2020-08-15 19:33:11
|
96546
|

Nos, "Mórickáztam" egy rajzot.
A fal úgy néz ki, hogy 15*20-as beton koszorú felette egy ácsolt "szék", ha jól hívom. 7,5*15-ös talpszelemen lecsavarozva a betonba. Arra a szék 5*10-esből készítve és a szaruzat annak a tetejére kármiba vágva. Az alátámasztó könyök szintén 5*10-es anyag. A betonkoszorúba dübelezve "gerenda tartó" vassal alátámasztva alul. A szaru lejtése 19 fok.
A könyök alátámasztási pontját nem tudom, mert az is kérdés, hogy hol legyen, ha 125-ös a szaru hossza.
7 db ilyen lesz egymás mellett 80 cm távolságokra. Azokon keresztbe cserépléc, azon 10-es OSB és úgy zsindely. |
|
Előzmény:
 |
Töck Jenő
2020-08-15 15:00:01
|
96544
|
Hát, hát... Méretezett rajz kéne.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|