|
|
|
|
 |
BigFic
2020-08-15 19:33:11
|
96546
|

Nos, "Mórickáztam" egy rajzot.
A fal úgy néz ki, hogy 15*20-as beton koszorú felette egy ácsolt "szék", ha jól hívom. 7,5*15-ös talpszelemen lecsavarozva a betonba. Arra a szék 5*10-esből készítve és a szaruzat annak a tetejére kármiba vágva. Az alátámasztó könyök szintén 5*10-es anyag. A betonkoszorúba dübelezve "gerenda tartó" vassal alátámasztva alul. A szaru lejtése 19 fok.
A könyök alátámasztási pontját nem tudom, mert az is kérdés, hogy hol legyen, ha 125-ös a szaru hossza.
7 db ilyen lesz egymás mellett 80 cm távolságokra. Azokon keresztbe cserépléc, azon 10-es OSB és úgy zsindely. |
|
A hozzászólás:
 |
Töck Jenő
2020-08-15 15:00:01
|
96544
|
Hát, hát... Méretezett rajz kéne.
|
|
Előzmény:
 |
BigFic
2020-08-15 06:41:09
|
96543
|
Ilyen előtetőt készítek, de egészen más arányokkal.
A lejtése csak 19 fokos lesz. Jó lenne 125 cm hosszú szarukkal elkészíteni.
Függőleges fa nem lesz a falon, mert helyette a gerendatartó nevű vas dübelezve a koszorúba fogja tartani a könyököt.
A gondom az, hogy a könyököt támasztó vasat úgy lehet elhelyezni, hogy a felső rétegtől (zsindely lesz) kb. 85-90 cm-re lesz csak a legalsó pontja.
Működhet ez így? Hol legyen a könyök alátámasztása a szarun?
Csatornával ne lássam el? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|