Keresés

Részletes keresés

kiggyo Creative Commons License 2020-08-15 08:28:55 95489

Hát, még az is lehet hogy igaza van. Új építésű házaknál sokan beleszaladtak abba a csőbe hogy kívülről nem vakoltak mert úgyis EPS megy rá, belül meg azért mert gipszkartonnal burkolták. És brutál fűtésszámla lett belőle mert járt a levegő a réseken szabadon.

 

Egy fal hőszigetelési értéke két oldali vakolattal értendő, sokat számít ha rendesen le van zárva.

 

A másik dolog az hogy elég pontatlan méretűek voltak régen a téglák, és belülről rakták vonalba, azaz kívül nem egyenes a fal. Lehet ezt akarja kihozni egyenesre nem?

 

Én levakolnám, kiegyenlítő célzattal, nem szépre, a minimum vastagságban ami ehhez szükséges.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020-08-15 00:09:44 95488

Tudtommal ezek a ragasztók magához a téglához ugyanolyan jól ragadnak, mint a vakolathoz, tehát ha a csupasz téglákból álló felület eléggé sík a hőszigeteléshez, akkor nem látom okát az újból vakolásnak a hőszigetelés alá.

Persze egy mélyalapozós lekenés mindenképpen kellhet, hiszen a régi vakolat eltávolítása valószínűleg nem sikerült tökéletesen.

A hozzászólás:
Anddroid8205 Creative Commons License 2020-08-14 23:25:32 95487

Sziasztok, ha homlokzati hőszigetelés előtt a teljes vakolatot le kellett verni a téglafalról (B30) a rossz állapota miatt, akkor közvetlenül a téglafalra lehet kőzetgyapottal (Rockwool Frontrock) szigetelni vagy kell rá vakolat? A mester szerint kell. Vagy csak a vakolás árát akarja elkérni tőlem? Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!