|
|
|
|
 |
Töck Jenő
2020-08-13 09:57:19
|
96521
|
Most nem érek rá kiszámolni, mert sürgős munkám van. Ha ráér majd kiszámolom. Ha sürgős és ki akarod számolni akkor ki kell számolni a fal súlyát, a szélnyomásból a hajlítást (szigma=M/Wy, Wy=a.b2/6), majd a súlyát el kell osztani a hajlítónyomatékkal. Ha az így kapott érték kisebb mint a falvastagság harmada akkor nem kell oszlop. |
|
A hozzászólás:
Előzmény:
 |
Töck Jenő
2020-08-13 09:21:06
|
96516
|
"A futó kötéshez (kb. 14 cm) nem kell oszlop?? "
Attól függ, hogy milyen magas. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|