|
|
|
|
 |
sylvanus67
2020-08-13 09:19:13
|
96515
|
A mérete pontosabban 29 x 14,5 x 6.5 cm,
NEM, NEM, NEM.
A mérete az amit már egyszer leirtam. Mégpedig annak mindenféle variációja ám.
Ertsd: 13,5x29 tol, 14,5x27-ig mindenféle.
Ez valami kézi gyártás lehetett.
A futó kötéshez (kb. 14 cm) nem kell oszlop?? |
|
A hozzászólás:
 |
Dunit2
2020-08-12 18:56:07
|
96504
|
Kitűnő kerítésnek, ha fagyálló. A régi téglák nagyjából fagyállóak.
Kb. 75 -80 éve gyártották utoljára. A mérete pontosabban 29 x 14,5 x 6.5 cm, a kisméretű tégla már a 20 -as évek közepén megjelent .. a kettő kb. 20 évig együtt futott.
Kerítésnek megteszi a futó sor is, azaz 14 cm vastag, sőt az ügyesebbek akár katona kötésbe is rakhatják, akkor 6.5 cm lesz a fal vastagsága ... igaz ilyenkor 2, 5 m -enként beton oszlopos kellenek. |
|
Előzmény:
 |
sylvanus67
2020-08-12 18:22:39
|
96501
|
Emberek!
Van 6000 db, "formátlan" 13,5-15,0 X 27-29 cm-es nagyméretűnek számító tégla.
Lehet ebből valahogy kerítést építeni? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|