Keresés

Részletes keresés

fabula11 Creative Commons License 2020-08-13 19:47:34 151968

"a rendszert hamarosan virtualizálni fogjuk, "

 

Ez az uj statusz szimbolum:

Az a nagyobb fonok, akinek nagyobb felhoje van.:-)))

 

Ugye, korabban az auto, a lakas, majd a hetvegi telek volt, majd jott a mobiltelefon, majd a nyugati auto, majd a laptop, most meg jon a felho... ;)

 

fabula11 Creative Commons License 2020-08-13 19:44:38 151967

"Egyik helyszínen az adatbázis akkorára hízott, hogy egyszerűen a napi feladatok elvégzése, ügyfélkezelés témakörben lehetetlenül lassúvá válik."

 

Na, amikor en ilyeneket felvetettem, azonnal kioktattak, mondvan, hogy

- mysql alatt ilyen gond nincs

- tankonyvekben azt tanitjak, hogy sql adatbazis "veletlen eleresu", a hozzaferesi ido a merettol fuggetlen

- terabajtos adatbazisok hasznalataban erdekeltek, mert minel nagyobb az adatbazis, annal komolyabb tovabblepesi lehetoseget jelent a kovetkezo allasnal

 

es kulonben is, az informacio az uj hatalom forrasa, minden legyen nalam es azonnal elerheto, akkor lehet akadalyozni masok hozzafereset, stb. stb. ;)

Monito Creative Commons License 2020-08-12 13:48:59 151937

Igen, ez igaz. De ez országos probléma, hogy felelős beosztású emberek annyira felelősnek érzik magukat, hogy nem mernek döntést hozni. Ilyen lett a társadalom. Nem meri, mert nem tudja, mikor üt vissza rá a döntése.

Elhatározás dolga, hogy mit és mennyi ideig tárolok, igaz, van rá törvény is. Max a törvény erejéig érdemes tárolni, a többit nem fizeti meg senki. 

 

Vissza térve, én nem a szakmai tudásodra értettem a beszűkülést, sőt, talán nem is ez a legjobb kifejezés arra amit nálad tapasztalok, inkább talán a munkaponti eltolódás lenne a jobb. Csak mert más topicban is ezt érzem felőled. Nem bántásnak szánom, csak elmondtam. Próbáld a másik emberbe beleképzelni magadat időnként. Máshogy beszélünk egy laikusal és máshogy egy kollégával. Hullámot kell váltani olykor. 

Nekem mindig azt mondták, hogy úgy kell fogalmazni, hogy aki először hallja v olvassa, az is megértse.

A hozzászólás:
didyman Creative Commons License 2020-08-12 13:28:39 151934

Ezt a minden adatra szükségünk van dolgot is jól ismerjük. Egyik helyszínen az adatbázis akkorára hízott, hogy egyszerűen a napi feladatok elvégzése, ügyfélkezelés témakörben lehetetlenül lassúvá válik. Hála égnek a berendezések működnek még ettől (=pénzt tudnak termelni), mert nem kebelezte be eléggé a hardvert az informatika :D , de a napi munkavégzés a kliensgépek előtt ülőknek rémálom. Évek óta szajkózzuk, hogy maximum 2 évnek kellene megmaradnia aktív adatbázisban, a pénzforgalmi részt kivéve az üzemi adatokra, statisztikákra semmi szükség, hiszen azokból már hetvenhétszer kinyertek minden aktuális értéket, elmentették PDF-ben, XLS-ben, azután ki is nyomtatták az irattárnak. A helyi IT vakarja a fejét, mert egyszerűen nem tud több erőforrást adni, a mi programozóink folyamatosan mondják, hogy sehol nem szokás ekkora adatbányát tologatni, miért nem szelektálunk, ami nem kell, kukába, ami kellhet, egy archív adatbányába, amihez ha tényleg néha hozzá kell férni, akkor lehet. Tudod, miért? Mert nincs egy felelős ember, aki ki merné mondani, hogy ezekre az adatokra nincs szükség éles rendszer alatt. Így aztán mindenki teszi szét a kezét, a rendszert hamarosan virtualizálni fogjuk, így bármilyen, ezt megelőző beruházás elképzelhetetlen. 

Előzmény:
Monito Creative Commons License 2020-08-12 12:47:32 151929

Jellemzően a marketingesekkel volt mindig a legtöbb probléma. Amikor azt kértem, írják össze az igényüket, csak néztek. Végül az volt a válaszuk, hogy minden adatra szükségük van. Persze, mert nem tudták megfogalmazni az igényüket. Mondtam, rendben, mennyivel szálltok be a fejlesztésbe? Mert az újabb 100 milla pluszba. Ja, pénzük az nincs... (De ez más téma.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!