Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020-08-12 23:58:34 95486

Tömd ki az üreget occsó üveggyapottal.

A hungarocell nem sokat ér, ha rések vannak mellette (peches esetben egy milliméteres rés is számíthat), a gyapot viszont rugalmas, ah 30 centis lyukba beraksz egy 50 centis gyapotot, az mellett nem sok lyuk lesz :)

 

A külvilág felé nyíló redőny-rést zárd el rovarmentesen, de nem párzáró módon (pl szúnyoghálóval)

A redőnytok  lakás felőli nyílásának ajtaját körben tömítheted valami légzáró/párazáró trutymóval, pl sziloplaszt (huzatmentesítés)

kiggyo Creative Commons License 2020-08-12 12:44:30 95484

A kitömés jó, de próbáld meg amennyire lehetséges légmentesen lezárni. Elég jelentős huzat forrás szokott lenni.

Bali00 Creative Commons License 2020-08-12 12:16:16 95483

Mi csak szimplán kitömtük kőzetgyapottal, majd belül gipszkartonnal. 
Első télen semmi nem volt a homlokzaton és nem volt semmi páralecsapódás. 
Most már a homlokzaton rajta a szigetelés, így szerintem végképp nem lesz semmi gond. 

A hozzászólás:
Apama Creative Commons License 2020-08-12 10:26:33 95482

Sziasztok! 

 

Adott egy üres, használaton kívüli belső redőnytok. Mi a legoptimálisabb megoldás ennek a szigetelésére? Elég, ha ezt egyszerűen kitömöm üveggyapottal/közetgyapottal? 

Kell egy párazáró fólia is rá? maradék hungarocell darabokat is jó, ha beleszabom? 

 

Köszönöm 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!