|
|
|
|
 |
Mezőföldi 2
2020-08-09 13:49:12
|
96468
|
Jenő látom kétszer is reagáltál. A kiszólásom csak töltelék szó volt.
Amúgy reklamációnak mindig van helye... csak nem mindig van igaza a reklamálónak. Amúgy az a pénzre vonatkozó visszaadott összegre is lehet reklamálni és lehet bizonyítani is. anno jó régen a díjbeszedőnék fizettem egy 5 eft alatti összeget kb. 3 ezret . 10 ezressel fizettem és amikor haza értem gyanús volt , hogy pont 5 ezerrel van kevesebb. Csak a díjbeszedőnél lehetett. 10 ezerből úgy adtak vissza mintha 5 ezres lett volna. Némi vacillálás után menesztettem e e-mailt és a munkaidő végére jött a válasz, hogy stimmel 5 eft többletük van. Később jóváírták.
Nyilván a pénztárosnak fogalma sem volt a tévedésről.... magyarul jóhiszemű volt.
Más : fordítva a lakosság nem ennyire korrekt. Sokan simán lenyúlják a pénztárosok tévedést. |
|
A hozzászólás:
 |
Töck Jenő
2020-08-09 10:44:01
|
96459
|
A pénztártól való távozás utáni reklamáció elutasíthatóság CSAK a visszaadott összeg helyességére vonatkozik. Mert az nem bizonyítható. Ha a számlán szereplő tételekkel van baj ARRA NEM. Mert az bizonyítható. |
|
Előzmény:
 |
Töck Jenő
2020-08-09 10:14:35
|
96458
|
"
Mondjad a vevőnek, hogy pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs."
Van.
Ha az eladás időpontjában bélelt kéménynek számított akkor a vevőnek semmi keresnivalója sincs. A későbbi előírásoknak nem kell megfelelnie. Ha az eladáskor érvényes előírásoknak sem felelt meg akkor jó eséllyel perelhet. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|