Keresés

Részletes keresés

oregbeatsuhanc Creative Commons License 2020-08-08 15:28:23 96452

A vizes topikban irtak erről korábban.

Azért kell a visszacsapo szelep, hogy vizlezaras utan a kerticsapok pangó, szennyező vize ne juthasson be a vezetékbe.

A kerticsap sem szabalyos állítólag az akna közvetlen közelében, el kell a kifolyó csapot vezetni messzebre.

Dunit2 Creative Commons License 2020-08-08 14:40:34 96451

  Ez lesz másolva :

 

   /megy az egyik gyereknek  e.mailen , lemásolja és hozza  /

 

 

 

   A vízszerelés és előkészítés munkái

1.  38 fm  30 x 120 -as méretű árok ásása géppel és visszatemetése .....................          ft,

 

2. 40fm  műa. cső az árokba fektetve... 3 - 4db könyökkel 

                                                             munkadíj ...                             anyag....,

 

 3. a vízaknában lévő golyóscsap  rácsatlakozása a vezetékre......................,

 

                                                             munkadíj......                          anyag

 

                                                           ..................................................,

4 . a régi  lakásba menő vezetékek átkötése  az új mért vezetékre (aknában és a pincében)          ............................................................................................

 

                                                           munkadíj.......

 

 

 

 Nyitott még az akna méret, illetve   a sorrend. Valamint a  visszatemetés idő rendje.

 

 

 

 

 A  szerelő azt mondja, hogy előbb  a vízművek, azután ő.

 A vízművek pedig ,hogy előbb a szerelő... bedugja az aknába  a cső véget és  és elzárja a második csapot, aztán a szerelő jön majd  és ráköti  elől és hátul.

 Tehát a szerelő  kétszeri kiszállása elkerülhetetlen.

 

 

 Nyitott még az akna bővítés, egyenlőre mind a két fél kitért a kérdés elől.

 de ez is megoldható. levél a Vízműveknek térti vénnyel, na arra csak válaszolnak. A válasz igen vagy nem.

 Ha nem, akkor amikor jönnek a művektől felmérni egy húszas , hogy megtudják e oldani.   Ennyi lenne (vagy több ) a bővítés, de per pillanat nincs ember .

 

A kérdés továbbra is fenn áll : mennyi lenne és  milyen átfutással ??

A hozzászólás:
Dunit2 Creative Commons License 2020-08-08 14:12:54 96450

 Nincs még olyan stádiumban , hogy bármit is előírhattak volna.

 Ez a kerti csap egyébként az első  szemle után merült fel, de jó hogy felvetetted, mert  a pincében,  amihez csatlakozik a második az új,  van egy  vízvételi lehetőség. Arra lehet csatlakozni, így a kerti csap törölve. !!

 Ez csak áremelésre adna okot /ürügyet a szemlézőnek.

 

 Amúgy tényleg előírhatnak valamit ?

 Nem vagyok képben.

Előzmény:
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2020-08-08 12:10:54 96449

A kerticsapnal a min. távolságot az aknatol, és visszacsapo szelepet nem írták elő ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!