nézzük a kivitelezési oldalát és annak költségeit.
Ott van egy ácsbrigád, ami megépíto a tetőt, meg egy kőművesbrigád is.
Ennek a fedésnek kell egy sávalap mindenképpen, amit ki kell önteni a ház alapjával együtt.
A fedésnek kell kb. 2.5 köbméter faanyag, 2-3 nap plusz munka.
Nem csinálják meg a ház építésénél.
Kiagyal valaki egy tetőt, annak kell alap, elég komoly poháralap, megy egy padló is, az se egyszerű.
A munkálat alatt nyilvánvaló, hogy szet@asszák az egész udvart.
A 5% lejtésnél nem lehet csak korcolt fedést használni, aminél a salnikon kivül van egy csomó tartozéka, ilyen-olyan bádogprofil, ezek közül nehányat le kell hajlítani egy műhelybe. A tartószerezetet meg kell nézze egy statikus, mert amilyen szelek vannak mostanába, méretezni kell a lekötést az alaphoz és a elemek illesztését is.
Ha pl. vaskonfekciós megoldást választanak, akkor nem lehet vékonyfalú profilokkal dolgozni, mert hegeszteni kell.
De a héjazat felszerelése mindig problémás egy fémkonfekciónál.
Úgyhogy szerintem mindenképpen olcsóbb az építés közbe elintézni az autóbeállót.
Azon kivül nem biztos, hogy a ház homlokzataival passzól egy arányaiban vékony fény oszlopokra felszerlt tető, amiből legalább 6 kell és meg kell oldani a sarkok kimerevítését is.
|