|
|
 |
s51es
2020-08-07 17:12:54
|
71861
|
Szeretni fogod a géped, ha ilyesmiben munkálkodsz!
A börzéken ahol a kínaiakat árulják a doboz alján szokott lenni kétágú vágókés. 30 cm, svéd acél van rámarva (de semmiképpen nem bilianyag), olyan fogazott éle van mint a kenyérvágó késnek, és piskóta formájú.
Kétezerért utánnaddobják, mert nem viszi senki... pedig ha felteszed le se akarod venni. Viszi a selyemfüvet, a száraz kórót, ujjnyi akácsarj se ellenfél. És alig kopik, ha mégis borotválkozni szeretnél a fűrészreszelővel tudod élezni.
Olyan 2mm vastag, pengő hanggal. Ez tényleg vág,- rendet- és nem agyoncsap...Lehet tolni. |
|
 |
Homo mirabundus
2020-08-07 10:31:29
|
71858
|
Bocs, akkor rátöltöttem a teli pohárra:( Kenésekkel, olajokkal akkor nem is boldogítunk...
Mindkét mutatott gazt kiröhögi a pusztítóvas, de a sűrű szálashoz a sima háromágú talán jobb - ám a szórásvédő ennél is, annál is útban lehet. Az utóbbival egyszerűen tő felett elnyesed a tömör zöldet, igaz, útban lehet a ledőlő halom - viszont haladósabb a mulcsozásnál. Akár rendet vághatsz vele...
Egy biztos: ha kézzel mégy neki, igen nagy géppel és nagyon vastag damillal tudnád csak az előbbi alternatívákat kiváltani (bár a fűvel már bírna a 3-as, de sok zöldlekvárt gyártana). És még mindig csak kínlódás, de legalábbis piszmogás lenne, miközben a vasak valamelyikével meg haladhatsz, ahogy megszoktad:D.
A szálasnál szóba kerülhet még a nagyfogú fűvágó fűrésztárcsa (én megszerettem), azzal kifejezetten szépre vághatod (ha van rá igény, és ha olyan a felület...). Viszont villámgyors azzal sem leszel.
Jó lesz az a gép, a fej is, és ha szereztél tapasztalatokat, várjuk a beszámolót! Én szeretek jóról is olvasni, nekem még az is hír:D |
|
A hozzászólás:
 |
Filewalker011
2020-08-07 08:54:27
|
71857
|
Köszönöm a tanácsokat, ahogy már jeleztem, eddig is kaszáltam (egy kínai géppel), tehát a leírtak nagy részével tisztában vagyok. Egyenlőre 2,7-es szögletes damilt vettem, nagyon vegyes a terület, amit először vágni fogok, bejáratásként itthon körbe megyek vele, meg megkeresem a füvesebb részeket. Vidéken egyébként ilyet szoktam vágni, ehhez kipróbálom ezt a mulcsozó kést:

Viszont van egy telephelyünk is, ott meg ilyen nem túl nagy, de iszonyat sőrő cucc van, eddig damillal vágtam, tudtok rá jobb módszert? Ez a mulcsozó kés ezt is jobban vinné?

|
|
Előzmény:
 |
Homo mirabundus
2020-08-07 08:29:26
|
71856
|
Jó az a fej.
Kicsit könnyebben adagol más típusokhoz képest, amit nem feltétlenül érzel majd pozitívumnak (belefutsz egy vakondtúrásba és már jön is a szál...), de ne bánd, mert így a damil tőben, a szemnél -ahol leginkább igénybe van véve- nem tud annyira elnyűvődni, hogy aztán jól le is tépődjön egy szívósabb dudvánál. Pár centi szálveszteség vs sz@rakodás a szálszakadás miatt... Amúgy meg egy stabil, hosszan kitartó darab, cserélhető részekkel. Ha normálisan pörgeted a gépet adagoláskor is (a félgázt különben is felejtsd el munka közben), a belső kis akasztófülecskék sem fognak idejekorán elnyúzódni - erre ügyelj! Lehet szórásvédő nélkül is, hosszabb szállal dolgozni, de sztem az egy nagy gyakorlatot feltételező, inkább gondozott területre való sietős eljárás, valamint a nagyobb légellenállás miatt nem is tud annyira pörögni a kasza (amit egyébként is a damil terhel legjobban, na meg a fűrésztárcsa).
Nem városi legendák:
- a másnapra szánt damilt előző éjszakára áztasd vízbe (az újnál sem tudni, meddig állt egy hatvanfokos raktárban...), meghálálja, mert nem szálazódik annyira, és nehezebben is törik;
- ne tekerd tökig a csévét (főleg ne a vastagabbakkal), mert akkor az elején még nagyon megtörik;
- ne hagyd napon, főleg ilyenkor, mert az UV és a meleg is kifejezetten ellenségei;
- látsz majd különféle profilokat. Nagy csodát egyiktől se várj, de a szögletesebbek igenis jobban viszik a gazt, az alumínium-adalékoltak pedig némileg jobban bírják a nyúzást. Az még nem vált közmegegyezés tárgyává, hogy mikortól érik meg a jóval jelentősebb árat (mert drágák ám...) - kisfelhasználónál vsz igen.
- SOHA ne fűzz be fémszálat, bowdent stb. Nem ragozom, miért, de számos oka van...
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|