Először definiáld, hogy mi a szerelem.
teccik a másik valamiért. csak úgy. nem akadok fenn a dolgain, elviselem azt, amit egyébként pl undorítónak tartanék. plusz független, nem unalmas, nem ismételgeti önmagát, nem gyenge, de ha gyenge is, egyedül megoldja magának, mindenesetre nem tőlem várja a megoldást. amellett együttérző, kedves, egyáltalán nem önző, csak egészséges módon. kész csoda, hogy együtt maradunk, mert a másik félnek is ilyennek kell lennie. na ez esélyesen szerelem. a többi, ettől kevesebb, az az, amit te is megéltél. igények kölcsönös beleprojektálása a másik, egészen más személybe. idő kérdése mikor derül ki az igazság, de biztos ki fog derülni.
az igazi szerelemben nincsenek igényeid a másikkal szemben, csak megtörténik. és az sem zavar, ha vége, mert anélkül is teljes vagy. ha elmúlik a szerelem, lesz más jó érzésed helyette, nem lesz hiányérzeted.
|