|
|
|
|
 |
oregbeatsuhanc
2020-08-06 13:38:25
|
96423
|
Talán kartámaszokkal be lehet segíteni ? Bár az már zavaró lesz egy kicsit. |
|
 |
marton92
2020-08-06 13:34:38
|
96422
|
Az 5,4 méter közepét is alá tudnám támasztani ha arra gondoltál.
Nem tudom hogy szükséges-e. Ha igen,akkor is sima ügy. Hely van rá.
Ez a hajlásszög tényleg necces, de nincs más lehetőség. Még így is jó lenne a 2,1-es méreten növelni, de az necces.
Cserép helyett valami másban kell gondolkodni... |
|
A hozzászólás:
 |
Töck Jenő
2020-08-06 13:25:33
|
96420
|
Az, hogy a 6,5m-es fesztávot megosztod az helyes. És mi lesz a másik iránnyal? |
|
Előzmény:
 |
marton92
2020-08-06 12:26:00
|
96417
|
Azt elfelejtettem írni hogy erre a házfalra szeretném feltenni majd a padlásfeljárót. Úgyhogy 300-320-ról nem igazán lenne jó tetőt indítani. (Ezen a ferde tetőn lenne egy kis felnyitható ajtó amin keresztül a padlásfeljárót meg lehet majd közelíteni. (Pl egy létrával)
Raktam fel ide még képet hogy is gondoltam ezt igazából. Ezt a középső alátámasztást mindenképpen meg szeretném csinálni. A tető hajlásszöge nem lenne valami túl nagy. Mivel a szomszéddal határos oldalt szeretném majd felfalazni és az max 2,4 méter lehet + még max egy 20 cm-es koszorú ami 2,6 összesen. A befelé néző rész se szeretném alacsonyra tenni ezért azt első blikkre 2,1-re vettem. És mivel a támaszköz az 5,4 métert nem haladhatja meg (máskülönben engedély köteles lenne https://tetotepitek.blog.hu/2017/02/14/jogszabaly_valtozas_kivitelezesi_tervdokumentacio_szuksegessege) ezért csak kb 5 fok a leejtése a tetőnek, ami nem sok de arra is van megoldás.
https://joteto.blog.hu/2016/11/24/igy_talaljuk_meg_a_tokeletes_fedest_a_tokeletes_tetore
Valószínűleg valami zsindely vagy hasonló lenne a tetőn.


|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|