Keresés

Részletes keresés

mx999 Creative Commons License 2020-08-06 08:57:37 96402

Egy ilyesmiről lenne szó, fából van az egész, tehát betonozni nem tudom:

Az enyém kisebb és keskenyebb mint a képen, 1,5x4m az egész, szóval ez nem egy hatalmas tetőterasz, ezért reménykedek benne, hogy egy ilyen keskeny teraszon megfelelő lejtés képzéssel létezik valami tartós megoldás. Azt nem említettem, hogy ez már egy létező dolog, én csak felújítani szeretném. Anno úgy kezdték el megoldani, hogy osb lapok+ valamilyen kültéri folyékony fólia(?) ezen semmi burkolat, tehát félbehagyva, és így ált évekig.Ez már kezd szétmenni , és ezt  szeretném lebontani a gerendákig és erre valami tartósabb megoldást találni.

A hozzászólás:
Zöldár Creative Commons License 2020-08-05 18:31:33 96379

 Sokféle képen. 

Részletes  terv kell hozzá !

 De addig is tisztázni kellene mi az erkély,  mi a lodzsa és mi a terasz.

Szvsz.  az erkély az épület síkjából kiugró fedetlen vagy részben fedett építmény.

 A lodzsa pedig befelé nyúlik.

 A terasz,  a tetőterasz pedig egy olyan építmény ami alatt zárt tér /lakó vagy egyéb / van  és amin tartózkodnak.

 

(mert alatta tárolóhelyiség lenne)". 

 Az akkor inkább tető terasz.   Az alatt egy  jól megszerkesztett  födém van.

Követelmények : teherbírás , hőszigetelés , vízszigetelés és a padozat  megfelelő kiképzése és egyéb követelmények.

 

Az ilyeneket terven szokták közölni a megrendelővel és a kivitelezővel.

Előzmény:
mx999 Creative Commons License 2020-08-05 17:04:55 96377

Üdv

 

Fa szerkezetű erkély padlózatát hogyan szokás megoldani? Olyat láttam már hogy vastag keményfa deszkák + közötte rések, így alatta kifolyik a víz, de én olyanra gondoltam ami teljesen vízzáró.(mert alatta tárolóhelyiség lenne).  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!