"Köszönöm a javaslatot a szerelőhabra."
A szerelőhabot a purhabnál százszor jobb hőszigetelő képessége és az ablakkeret kicsivel merevebb tartása miatt írtam. A szerelőhab hangszigetelése majdnem ugyanolyan szar, mint az occsó purhabnak. Aki könnyű + rugalmas habbal akar mély hangokat csillapítani, az olyan, mintha szivaccsal próbálna szöget beverni :)
"Ez alacsony dagadású 60 dB-t írtak,ez is kamu"
Tudok még jobbat: "RSTW" érték szerintem valójában nem is létezik, tehát azt tudjuk, hogy RSTW=60, de azt nem tudjuk, hogy mi 60 :)
"Homlokzatra gyapotot tenni az ablak körül, legalább 10 cm vastagságban, mi a véleményed?"
Nem mindegy, hogy milyen a gyapot. A könnyű gyapotok kb szart sem érnek közép- és mélyhang csillapításban. A legkeményebb (vakolható/lépésálló) gyapotok szintén nem a legjobb hangszigetelők, mert azok már annyira sűrűk, hogy vezetik a hangot. Próbálj meg kb 60-80 kg/m3 körüli testsűrűségű gyapotot szerezni, vagy saját kezűleg tömöríts arányosan nagyobb mennyiségű könnyebb gyapotból.
De ezzel csak az egyik gyenge ponton javítottál, ettől még az ablakkereted továbbra is "lebegni" fog (merev rögzítés híján).
|