|
|
|
|
 |
Varen
2020-08-05 09:41:21
|
95464
|
"Az ablakok rendesen rögzítve vannak (ablakonként legalább 6 db) tokrögzítő csavarral?"
A 135 cm magas ablak a pánt oldalon 4 csavarral, a másik oldalon 3 csavarral. Viszont a fal síktól 1-2 cm-el előrébb áll az ablak, hogy a vakolható tokos redőny mögé 4 cm szigetelést tudjak tenni, ezért csak tök rögzítő füllel lehetett rögzíteni, mely elképzelhető, hogy gyengébb rögzítés, mintha a falcban lenne. |
|
 |
Mekk Elek ezermester
2020-08-05 01:04:46
|
95462
|
"Az ablakok rendesen rögzítve vannak (ablakonként legalább 6 db) tokrögzítő csavarral?"
Az ő ablakai a tartófal síkján kívül vannak, teljesen kinn a hőszigetelésben. Ez hőszigetelés szempontjából jó megoldás, de hangszigetelés szempontjából rossz megoldás. |
|
A hozzászólás:
 |
Házas Ember
2020-08-04 23:01:59
|
95460
|
Az ablakok rendesen rögzítve vannak (ablakonként legalább 6 db) tokrögzítő csavarral?
Nálunk csak 76 mm-es profillal rendelkező 3 rétegű üvegezésű ablakok vannak beépítve (márkát nem írok, mert a műanyag nyílászárós topikból rögtön jönnek a megmondóemberek, hogy az mekkora szar), hasonló technikával mint nálad, de nálunk tökéletes az ablakok hangszigetelése. |
|
Előzmény:
 |
Varen
2020-08-04 15:41:18
|
95456
|
Külső falsíkra be lettek építve a műanyag ablakok. 3 rétegű üvegezésű, 83 mm vastag szerkezet. Nagyon rossz a hang szigetelése. A kávára 5 cm xps lett ragasztva, eps ragasztóval, mielőtt az ablakok be lettek építve. Azt gondolom, hogy az xps és a fal között lehet a legnagyobb probléma, vagy alapból az xps-nek rossz a hangszigetelő képessége? Az xps és sz ablak között ki lett töltve teljesen purhabbal. A purhabos dobozon rajta van, hogy 58 dB a hang gátlása. Hogy ez milyen vastagság esetén mérték azt nem tudom, de ez szerintem valótlan, hogy 8 cm vastagságban ilyen hanggátlást lehessen elérni.
A homlokzatra 20 cm eps megy. Az szerintetek megoldás lehet, hogy az ablak mellé közvetlen homlokzati gyapot lenne, legalább 20 cm széles, 10 cm vastagságban, oldalt és alul? Viszont a vakolható tokos redőny mögé, csak 4 cm vastag szigetelés fér el, nem lehetett kialakítani lépcsősen az áthidalót, mert felújítás.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|