Keresés

Részletes keresés

Rita7107 Creative Commons License 2020-08-03 20:52:51 96340

Igen, kevertem.

Hajópadló van, és hajó padlót szeretnének!

De mint írtam, nincs lehetőség a jelenlegi hajópadló felszedésére.

Anyagiak miatt nem tudja vállalni a betonozást az ismerős,

de szeretné szebbé tenni a jelenlegi állapotot.

 

Ezért keresek megoldást neki a jelenlegire építéssel.

A hozzászólás:
Dunit2 Creative Commons License 2020-08-03 19:06:14 96339

 Hol parketta hol hajó padló ,

Nincs valami összekeverve ?

 Amúgy mind a hajó padló, mind a parketta rétegrendje más.

 Pl.  földszinten  kell egy  beton, nem kell túlméretezni, a 10 cm általában elég.  A betonra vízszigetelés , majd erre jöhet a parketta és a hajópadló  felépítménye. Parkettánál  6-8 cm-es párnafa ,  közé hőszigetelő anyag ,rá 2,5 cm -es vakpadló és erre a szeget parketta.

 

 És még  számtalan megoldás, pl. a dupla betonos  módszer. Beton  - vízszigetelés - hőszigetelés rá újabb beton majd erre ragasztott parketta.

 Többit nem sorolom, tehát van sok jó megoldás.

 

 

 " Itt jelenleg hajópadló van. Alatta párnafa, és homok töltés." 

igen volt ilyen megoldás is,  vagy 100 -120 éves de  már legalább  60 éve korszerűtlen.

 Talán vályogházaknál,  amúgy azok már eleve korszerűtlenek.... persze vályogfanok más hiten vannak.

 Az emeleti  parketta és hajópadló burkolás egyszerűbb. Nincs jelentősége a hő és vizszigetelésnek.

Előzmény:
Rita7107 Creative Commons License 2020-08-03 18:14:41 96338

Sziasztok.

Megoldandó feladatom:

Van egy 3*4 m-es szoba. Itt jelenleg hajópadló van. Alatta párnafa, és homok töltés. 

Nem szeretném a parkettát felszedni. A szoba magassága nem lényeges ha kisebb lesz.

Amennyiben fóliázom, újra párnafázom közötte hőszigetelő lapokat rakok, és hajópadlót fektetek

megfelelő-e? Sajnos nem tudom felszedni a hajódpadlót, mert nincs rá az illetőnek anyagi kerete.

 

Amennyiben más javaslat van azt is elfogadom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!