Hol parketta hol hajó padló ,
Nincs valami összekeverve ?
Amúgy mind a hajó padló, mind a parketta rétegrendje más.
Pl. földszinten kell egy beton, nem kell túlméretezni, a 10 cm általában elég. A betonra vízszigetelés , majd erre jöhet a parketta és a hajópadló felépítménye. Parkettánál 6-8 cm-es párnafa , közé hőszigetelő anyag ,rá 2,5 cm -es vakpadló és erre a szeget parketta.
És még számtalan megoldás, pl. a dupla betonos módszer. Beton - vízszigetelés - hőszigetelés rá újabb beton majd erre ragasztott parketta.
Többit nem sorolom, tehát van sok jó megoldás.
" Itt jelenleg hajópadló van. Alatta párnafa, és homok töltés."
igen volt ilyen megoldás is, vagy 100 -120 éves de már legalább 60 éve korszerűtlen.
Talán vályogházaknál, amúgy azok már eleve korszerűtlenek.... persze vályogfanok más hiten vannak.
Az emeleti parketta és hajópadló burkolás egyszerűbb. Nincs jelentősége a hő és vizszigetelésnek. |