"De jobb lett volna a páraáteresztő fólia?"
Nem jobb és nem rosszabb.
Ha a padlástér nyári hőmérséklete nem számít, akkor szellőztető nyílások kialakításánál olcsóbb, ha páraáteresztő fóliát alkalmaznak. De a fólián keresztül gyakorlatilag nem történik légcsere, viszont szellőző nyílások esetén egy kicsivel kevésbé forrósodik fel a padlás, amiek hatása van a lakás hőmérsékletére (hútési költségeire). Jó vastag hőszigetelés esetén ez a hatás NAGYON csekély, de nem nulla. Márpedig ha a padlás szellőztetve van, akkor teljesen feleslege egy fillért is még speciális páraáteresztő fóliára is költeni.
"Még egy kérdésem van, hogy lehet a padlást kiszellőztetni, ha nincs tetőablak, és a födémre 40 centi gyapot kerülne?"
A tető szélén körben szokás szellőző rést kialakítani, amely a külvilágot összeköti a padlástérrel.
De aki nem retteg a rettenetes rovarok tömeges támadásától, az a tetőfólia átlapolásaiba is tehet kis polisztirol távtartókat.
Stb.
"a födémen salak réteg van, ami le van betonozva, szerinted a gyapot alá kell-e párazáró fóliát tenni?"
Én nem tennék (párakicsapódás veszélye miatt). |