"6 x 3 m. A beton vastagságáról érdeklődtél... ne cifrázzuk 10 cm biztos megfelel, "
15 cm az a 10 cm
"vasalásról is minimális ismeret. de ez is megoldható, még laikusnak is. "
?????
"Ja hogy terasz is lenne ott fenn. Nos akkor arra komoly vízszigetelés és pl. fagyálló burkolat kell."
A terasz terhelése az 300 kg/m2 előírás szerint, de tud is annyi lenni.
Meg még ami hozzá jön önsúlyban.
"Ha megvan az a háló 6 os vasháló nyugodtam használd fel, de ezenkívül úgy 10 -es beton acélból is vasald meg, kb. 20 - 25 cm -re legyenek keresztbe , tehát 3 m-es szálakat teszel úgy 20 25 cm -es kiosztásban, kell vagy 25 -30 db. / a kereskedésben kapható 6 m -es t felezed. / A vasalás az aljától 2 -3 cm-re legyen és felülre is teszel vasalást, ott fent kb. 2 cm takarás elég. A beton minőséget majd a szakértők megmondják."
12 cm vastag födémbe vasháló és kiegészítő vasalás normálisan bele se fér. A belső erők karja (teherbíráshoz fontos) nagyon kicsi lenne.
Csak úgy ötletszerűen mások bemondása alapján nem javasolnám a megvalósítást. |