Keresés

Részletes keresés

Jani-wan. Creative Commons License 2020-07-29 19:31:17 66377

Szerintem van amelyik csillagrendszer messze van a mellette lévőtől, és van amelyik közel.

Bateman Creative Commons License 2020-07-29 14:24:58 66370

és ha annyival kepesztenek a relativitás elmélet sem érvényes a Lucasi univerzumban, mert mindenki ugyanannyi korú marad, mint aki fénysebesség felett kepeszt:)

A hozzászólás:
Inner Circle Creative Commons License 2020-07-29 14:05:30 66369

Szerintem az SW galaxis teljesen máshogy működik, mint a mienk, pl. a Yavin rendszerében ide-oda rohangálnak a gázóriás és a holdja között, a HCS megkerüli és amint nem takarja, már lőhet is, franctudja milyen messziről, de se a cél robbanása nem veszélyezteti a bázist, se a bázisé a célpontot. Meg a Falcon oda tud kocogni a Hoth-hoz. Szerintem sokkal kisebbek a csillagrendszerek közti távolságok, eleve a mi univerzumunk van szarul összerakva, amiért itt ilyen nagyok :D ki a francnak kell az a sok semmi két csillag között? Ezt Lucas az SW-ben korrigálta, ott kb. annyival nagyobb a távolság két csillagrendszer közt a rendszeren belüli távolságokhoz képest, mint amennyivel két szomszédos falu közt, a faluban megszokott könyvtár-kultúrház távolságokhoz képest. Az SW-ben szerintem a Plutó pályájánál már a másik csillagrendszer határa van. Szóval simán lehet hogy tényleg fénysebesség fölött valamivel kepesztenek, és annyi elég is.

Előzmény:
Mantis Screamer Creative Commons License 2020-07-29 13:50:37 66365

És akkor a parsec mint időmérés mellett eltörpül hogy felugrunk fénysebességre, sőt nulla egész öttizeddel még a fölé is... és akkor pár évtized alatt ott vagyunk az Alderaanon.

Nem csoda hogy addigra szétlőtték.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!