"Amikor először leírtad, akkor is érthető volt."
Akkor már rég kiszámoltad volna, hogy a lakásodnál naponta hány köbméter légcsere lenne szükséges. És ha kiszámoltad volna, akkor nem emlegetnél még napokkal később is 70 ezer forintos falba építhető egy helyiséges hővisszanyerős szellőztetőket.
"Úgy látom, elég jól körbe jártuk a témát. "
Épp csak felületesen megkarcoltuk a téma felszínét. Egy szó sem esett a szellőtető rendszer működéséről (fizika) vagy szükségességéről (biológia). De ezeket nem is kell tudnia egy laikusnak, akit nem érdekel mélyebben a téma.
"hővisszanyerős szellőztető van, és nem működik, akkor csak a hideg fog bejönni rajta?"
Ha elfogadható a levegő minősége abban a lakásban, ahol az elmúlt telet töltötted, akkor annak a lakásnak a falán jelenleg is ezernyi pici lyuk van a külvilág felé (ajtók ablakok illesztési hibái, esetleg az ablakok keretébe rejtett légbeejtők is, stb). Mégsem rettegtél télen, hogy hideg jön be rajtuk, sőt ezt észre sem vetted az elmúlt évek alatt. Abban a szellőző rendszerben, amiről itt most szó van, ezer pici lyuk HELYETT lesz három-négy nagyobb lyuk, összességében talán pontosan ugyanakkora keresztmetszetben. |