Keresés

Részletes keresés

pimre Creative Commons License 2020-07-04 23:09:03 151645

" legördülőmenüket tud-e kezelni, meg ha ráklikkelek akkor ki tud-e nyilni hogy a teljes szöveget elolvassam"

Az Excel legördülőmenüket tud kezelni (gyakran használom is ezeket az Excel programozásakor). Az, hogy ráklikkelve hosszabb (teljes) szöveget megnyisson elvileg megy, gyakorlatilag tisztázni kellene, hogy mit akarsz.

 

Ilyen feladatokra azért nem az Excel az ideális.

 

Egyetértve az előttem szólóval, ez CRM feladat. Feltehetőleg léteznek erre kész szoftverek, vagy olyanok, amelyek némi utánaigazítással a feladatotokra alkalmassá tehetők.

 

Biztos vagyok benne, hogy egy meglévő szoftver adaptálása a saját feladatotokra olcsóbb lesz, mint nulláról kiindulva elkészíttetni egy új szoftvert. Ez sem lesz olcsó, de még mindig jobb, mint újat készíttetni. 

Mert ami egyszerűnek látszik első pillantásra, nagyon bonyolulttá válhat a megvalósítás részleteiben elmélyülve.

 

Szóval javaslom, hogy érdeklődj a hasonló feladatokat ellátó ügyfélszolgálatoknál (önkormányzatok, hivatalok, szolgáltató cégek stb.) hogy náluk milyen megoldások vannak. 

A hozzászólás:
-Smiley- Creative Commons License 2020-07-04 13:49:12 151643

Excell is jó, de vajon létezik hozzá ilyen speciális opció? 

Pl legördülőmenüket tud-e kezelni, meg ha ráklikkelek akkor ki tud-e nyilni hogy a teljes szöveget elolvassam, vagy a képeket is külön nyissa meg, ne a listában?

Előzmény:
Jahno Creative Commons License 2020-07-04 12:27:37 151642

Esetleg Access, de mivel az Excel a világ legjobb adatbáziskezelő és ügyviteli szoftvere, így mindent is abban kellene megoldani.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!