Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
van_Persil Creative Commons License 2020-07-04 09:26:10 4081

Be kell menni a kitöltött bejelentővel és azt mondani, hogy szeretnél a törvényi kötelességednek eleget tenni. ahogy rád vonatkozik az a törvény, úgy a jegyzőre is.

Előzmény:
Nobody1 Creative Commons License 2020-07-04 01:34:26 4077

Én ezt mind értem (valamikor régen tanultam is méhészetet Kaposváron), de mit tegyek, ha a jegyző elhajt és nem foglalkozik vele. A faluban sincs méhész, legalábbis olyan, aki 5 családnál többet tartana. Ilyen 1-2 családot tartó emberkéből meg kapásból tudok vagy 7-8-at. Vándorméhész viszont minden tavasszal feltűnik a környéken 1-2 . Pár hónapra ideteszik az akácos szélére a 30-50 kaptárjukat. Van amelyik csak akácra marad, a másik megvárja az ezüstfűz virágzást vagy még a napraforgót is.

Mondjuk figyelmeztető táblát még náluk sem láttam kirakva csak szép sorban a kaptárakat, jó esetben az egyik szélsőnek a végén ott a tulajdonos neve, telefonszáma. Szerintem velük sem foglalkozik a jegyző. Szólnak az erdő sarkán lakó özvegyasszonynak (övé az erdő) és mikor mennek, adnak neki egy kis "kóstolót"...

 

Azt hiszem átalakítom a kéményt kaptárrá és nem lesz semmi bajom. Maradnak a kéményben csak kiszélesítem, leszigetelem a padlástérben, hogy betehessek pár keretet és ott kezelem, gondozom őket... :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!