|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
pfffffffff
2020-07-03 10:36:49
|
4075
|
Mind1 mit mond a jegyző, köteles vagy bejelenteni. Ha csak saját örömödre tartod, akkor is.
Ha 5kmes körben csak saját földed van, akkor szivathatod magad mindenféle beteg rajjal, egyébként felelős vagy a méhekért. Ez nem játék, adott esetben sok ember megélhetését veszélyeztetheted ezzel a hozzáállással. |
|
Előzmény:
 |
Nobody1
2020-07-03 09:41:40
|
4074
|
Azért, hogy a földszomszédom eszetlenül permetez, nem hinném, hogy felelne a méhek eladója, mert arról ő nem tehet. Igaz, hogy a raj hordozhat betegségeket, de ha azt lepermetezi a szomszéd, nem buktam 30-40 ezret, mint egy vásárolt családnál. Mivel tanyán élek és 2-300 m-es körzetben saját szántóm, legelőm van, ráadásul bekerítve, így elég nehéz lenne idetelepülni egy vándorméhésznek, főleg a tudtom és beleegyezésem nélkül...
Ezt azért elmondhatnád az önkormányzatunknál, mert anno én be akartam jelentani a 3 méhcsaládomat, mire az volt a jegyző válasza, hogy egy-két háztáji családdal ők ugyan nem foglalkoznak, csak ha "rendes méhész" vállalkozó akarok lenni. De nem akarok sem vállalkozó sem őstermelő lenni. Csak saját szükségletre méhészkednék. Most akkor mi van? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|