Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
halaloszto Creative Commons License 2020-06-30 07:23:03 95232

nem tudom mennyi egeret láttál már, meg hogy hol, de azok amik nálunk felbukkannak nem olvasták ezt a könyvet. kaját hord be magának, meg kijár kajáért. védett hely nélkül hidegben pár óra alatt megmurdel, az az első. Meg le is kell kölykezzen valahol.

Előzmény:
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020-06-27 16:49:47 95225

"Viszont ősszel, amikor kezd hűvös lenni, akkor behúzódnak bárhova, ami szélvédett és viszonylag meleg."

 

A házi és mezei egér gerinces állat, nem alszik téli álmot, testhőmérséklete folyamatosan magas, anyagcseréje gyors. Ennélfogva nem bírja ki hónapokig élelem nélkül (mint pl a hüllők vagy a téli álmot alvó gerrincesek). Ezt ő is tudja, ezért az egér nem szállást keres és UTÁNA körülnéz, hogy van-e élelemforrás a közelben, hanem kaját keres és megnézi, hogy hol van búvóhely a közelben.  Ha a kaja elfogy, vagy többé már nem hozzáférhető (éhezik), akkor jön a költözés még mínusz tíz fokban is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!