|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
kiggyo
2020-06-27 18:32:33
|
95228
|
Hát ez a különbség az elmélet és a gyakorlat között...
A szomszédból és a környékről odahordja a kaját magának.
Példa: a farakásom alatti patkány fészek tele volt félig megrágott dióval. Két házzal arrébb volt diófa, nálam se állat se kaja szabadon. Mégis volt patkányom. |
|
Előzmény:
 |
Mekk Elek ezermester
2020-06-27 16:49:47
|
95225
|
"Viszont ősszel, amikor kezd hűvös lenni, akkor behúzódnak bárhova, ami szélvédett és viszonylag meleg."
A házi és mezei egér gerinces állat, nem alszik téli álmot, testhőmérséklete folyamatosan magas, anyagcseréje gyors. Ennélfogva nem bírja ki hónapokig élelem nélkül (mint pl a hüllők vagy a téli álmot alvó gerrincesek). Ezt ő is tudja, ezért az egér nem szállást keres és UTÁNA körülnéz, hogy van-e élelemforrás a közelben, hanem kaját keres és megnézi, hogy hol van búvóhely a közelben. Ha a kaja elfogy, vagy többé már nem hozzáférhető (éhezik), akkor jön a költözés még mínusz tíz fokban is. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|