Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020-06-27 01:53:42 95218

"a lakóépülethez illeszkedik vagyis annak részért képezi a garáz"

 

A hideg garázs legtöbbször egy hatalmas hűtőborda a fűtött lakótérhez tapasztva. A vele szomszédos helyiségeket vagy jobban kell fűteni, vagy hűvösebbek lesznek.  Persze elméletileg lehet jól is el-hőszigetelni a ház többi részétől, gyakorlatilag azonban ezt a problémát százból egyszer szokták komolyan venni :)

Előzmény:
Alex Raps Creative Commons License 2020-06-26 13:14:48 95210

Egyrészt valószínűleg azért mert a lakóépülethez illeszkedik vagyis annak részért képezi a garázs, másrészt éppen a fenti okból a főfalakon keresztül közvetetten még viszonylag fűtött is. :) Kikapcsoltam a padlófűtést a garázsban az egyik télen és naponta mértem reggel induláskor a belső hőmérsékletet. A legnagyobb hidegekben sem ment le 14-16 fok alá vagyis nem volt szükség hidegindításra. A garázs falára kívülről 16 centi grafitos hab volt ragasztva és habbal volt kiöntve az összes garázs ajtó panel is*. Ennyi volt az összes "extra".

 

*sanszos hogy olyan garázskaput már nem is gyártanak, amelyik nincs kiöntve habbal

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!