|
|
|
|
 |
stefano33
2020-08-11 21:17:53
|
3406
|
Sziasztok!
Pár hozzászólással ezelőtt írtam, hogy kb 6 hónap alatt elkövesedett az ozmózis membránom, ezért nagyon lassan csordogált a tisztított víz belőle. Azóta kicserèltèk. Jött is szuperül a víz: kb 7 dl/perc. Ez júniusban történt. Mára úgy nézett ki a helyzet, hogy már csak 4,5 dl/perc jött belőle. Létezik, hogy ennyi idő alatt tönkrevágja a vízkő a membránt? 2 db 100 gpd-s membràn van a készülékben. Átfolyós rendszer.
Azt talàltuk ki, hogy egy vízlágyítót teszünk a gép elé, ezt a mai nap folyamán sikerült abszolválnom. Na, azóta 4 perc kell 1 liter víznek. 😅 Létezik valami módszer a membránok ”vízkőtelenítésére”? Ecetet, vagy valami hasonló. |
|
A hozzászólás:
 |
Elektronikus
2020-06-25 18:41:18
|
3396
|
Elképzelhető, hogy a mikronok is befolyásolják, noha elvileg a kisebb résméreten is átmegy.
Vagy számíthatnak a használati szokások, pl. sokat áll, vagy gyakran öblítődik stb. Régen volt egy kétlépcsős átfolyós (nem RO), főleg annál tapasztaltam, hogy az első szűrő pár hónap alatt súlyosra hízott a kőtől. Az általában sokat pihent, aránylag keveset frissült.
A membrán előtt nekem 5 mikronos szokott lenni, legelöl meg a tekercselt papír van. |
|
Előzmény:
 |
stefano33
2020-06-25 14:55:42
|
3395
|
Ami érdekes, hogy az egyik cimborámnak is van egy ro-membrános víztisztítója, hasonló paraméterekkel, mint az enyèm. 10 éve hasznàlja, és nem kövesedett el neki. Pár utcára lakik tőlem, úgyhogy a víz ugyanaz. Annyi a különbség, hogy az övé tartàlyos, és nem àtfolyós. Illetve nála 5 és 1 mikronos előszűrők vannak, nálam meg 20 és 5 mikronos. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|