|
|
 |
123János
2020-06-25 13:43:30
|
1044
|
Tíz éves Costata törzs részlete látható a képeken. Láthatólag a fa törzse megrepedezve, de ez korral járó dolog, a külső kéreg megvastagodik repedezett itt-ott leválik. Nem kell elsietni azt a csonkolást, először meg kell vizsgálni a sérültnek látszó részt. Csonkolással nem oldódik meg az alapvető probléma az elégtelen megvilágítás. A csonkolás teljesen indokolatalan és elhibázott lépés. Tulya vagy datolyaszilva, el kell dönteni mit szeretnél.

|
|
 |
diospyros
2020-06-24 17:28:04
|
1032
|
elég csúnya sérülés. nagy fa, kár érte, de a végleges gyógyítás sajnos csak az lenne,
ha a sérülés alatt el lenne vágva, és újraindulva hibátlan lesz.
persze kérdés, mennyi "hely" van alatta, ha legalább 30 cm, akkor már-még megcsinálható.
igaz, nekem vannak "bokor"fáim is, de kiskertben nem túl jó, mert sok helyet foglal, meg ugye az árnyék is... nehéz kérdés. idővel részlegesen körbenőhetné a kéreg a sérülést, de sajnos a kéki ezt lassan teszi... és ha jönnek még gondok (fagy), megakad a folyamat, vagy romlik is a helyzet.
ill. nem akarom, kimondani az amputációs ítéletet, mert egy ilyen fa visszacsonkolása nagy trauma a tulajdonos és a fa számára is. leghamarabb februárban végezhető el. de jobb talán az április vége, a szokásos tavaszi fagyok után.
más mit gondol? |
|
A hozzászólás:
Előzmény:
 |
diospyros
2020-06-24 10:27:49
|
1030
|
"Fagykár lehet, a kéreg repedése is erre utal,
de ez nem lehet magyarázat a gyümölcs hullásra."
- de pont EZ a(z egyik) magyarázat! :) :(((
a másik ok az árnyék. külföldi főrumokon is téma az árnyék és személyes tapasztalatom is van -sajnos- az árnyék ilyen hatásáról.
már megvan a megoldás (nem öntözés, stb,), de mivel még tesztelni szeretném,
most nem írom le. majd ide teszem fel: facebook.com/datolyaszilva
a covid19 vakcinát is előbb tesztelik, nem adják a betegnek, még ha megmentené is az életét! :) :( :)
(persze, hogy pontosan miért hullik a fád gyümölcse, annak más oka is lehet. így távolból nem lehet pontos a diagnózis! kicsit olyan ez most, mint a legutóbb elterjedt online orvoslás, amikor a lányom szeméről kellett egy képet küldeni, az orvos megnézte, és adott neki egy általános antibiotikum tartalmú gyógyszert... ...mindenesetre az árnyék és a sérülés tényleg elég nyomós okok.) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|