Keresés

Részletes keresés

OrSoLy Creative Commons License 2020-06-22 18:38:04 4044

Ja a bálnales most féláron van, ha júniusban foglalsz (egyet fizet, kettőt kap), ha esetleg meggondolod magad :) MI most voltunk az Azorin (nem láttunk bálnát, csak delfineket sajnos :(), meglepődtem, de nekem is diszkonfort érzést okozott egy idő után a hajókázás (azt hittem eddig, hogy én vízi lány vagyok, bármi jöhet), de majd bekapok egy deadalont előtte. 

OrSoLy Creative Commons License 2020-06-22 18:35:27 4043

Hát nálam is ez a nyugati résznél rezeg a léc legjobban, pedig ott is vannak klassz dolgok :)

 

földrengések: https://helloizland.hu/hirek/tobbezer-foldrenges-volt-nehany-nap-alatt-eszak-izlandon/?fbclid=IwAR1c-TRbgDu3KWApb533uy0rwjppn930GdUeZ9sIoNKEDuFV5M1x444wKVA

A hozzászólás:
tucsok13 Creative Commons License 2020-06-22 18:33:16 4042

Nah összenéztem a mienkkel, Ti bementek nyugaton a félszigetre, mi egyáltalán nem, "csak" körbe megyünk. Ha lesznek publikus képeitek (akár csak emailen) annak nagyon örülnék.. mi még tudunk variálni :)

 

Pár dolgot átmásoltam a mienkbe, így még reménytelenebb lett, hogy minden beleférjen, de majd szortírozok, van még rá idő. A bálnanézést kihagyjuk, az USA-ban voltunk Washington államban, legközelebb Alaszkában vállalkozom ilyesmire, ha egyszer sikerül eljutnom oda.. nehezen viselem a háborgó tengert :-D

 

Nagyon izgi, hogy már most mentek. Milyen földrengés? Én ma nem olvastam híreket egyáltalán, ki sem látszottam a melóból..

Előzmény:
OrSoLy Creative Commons License 2020-06-22 11:31:07 4032

szia itt is :)

 

Mi is körbe akarunk menni, ráadásul 6 nap alatt, mert 1 napra én el akarok menni Landmannalaugarba egy napos túrázgatásra. Én is picsogok ezen egy ideje, hogy nagyon sokat kell majd vezetni egy nap, de visszafelé én sem akartam jönni, így minidg marad ez a terv (mi ugye szombaton indulunk, de szerdáig még az első szállás is módosítható, szóval még nálunk is megy a brainstorming.) Még merengek, hogy Myvatn környékére hogy tudnék több időt varázsolni, valszeg csak akkor, ha kihagyom Snaefellnesst (viszont ez az első napra van tervezve, ami ilyen szempontból nem rossz, mert tömeghelyre nem mehetünk, amíg nincs teszteredmény, de azért úgy gondoltam, ha ember nincs a környéken, csak kiszállhatunk néhol). Hraunfossar viszont valószínűleg a vírus áldozata lesz.

 

Autót mi a bluecarrentalstól béreltünk, eleve olcsók, benne van az SCDW is (de van benne önrész, ami lecsökkenthető 0-ra még ráfizetéssel), depositot nem kér, és találtam még 5%-os kupont hozzá (de ha előre fizetsz, amúgy is megadja), 48 órával előtte törölhető (és rákérdeztem, ha véletlenül pozitívat tesztelünk, visszaadja a teljes összeget!). Szóval nagyon pozitív és nekünk így nagyon olcsóra jött ki egy Duster, 393 euróra (60ezer ISK körül) az egy hétre.

 

A mi itinerünk:

 

1. nap Ytri Tunga - fókakolónia
Arnarstapi - szikla/láva formációk
Vatnshellir lávabarlang (sajna csak egy vezetett túra van/nap, nem fogunk odaérni, így ez kimarad, de azért itthagyom :)
Djupalonssandur  - szép tengerpart
Londrangar - bazalt sziklák

Saxholl kráter - könnyű megmászni, szép kilátás fentről 
Grundarfjördúr/Kirkjufell
Sheep's waterfall

Szállás: Búdardalúr 

 

2. nap

Kolugljúfur kanyon, Kolufoss vízesés

Glaumbær skanzen

Godafoss vízesés

Myvatn-nál ami belefér még a napba (Höfdi park a tóparton, Dimmuborgír lávamező, ahol a Jólasveinar-ok :) laknak, Hverfjall kráter)

szállás: a tó mellett, a pszeudó krátereknél (még este ott lehet mászkálni)

 

3. nap

Krafla lávamező + Víti tó

Húsavík bálnales 13 órakor

ha valami kimaradt még Myvatn-nál

Dettifoss vízesés

szállás: Borgarfjördúr Eystri (lundanézés este)

 

4. nap

lundák reggel :)

Djúpivogur

Stokksnes 

Gyémánt part 
Jökullsárlón gleccserlagúna, hajózás

 

szállás: Hof

 

5. nap

Skaftafell

Fradrargljúfur kanyon

Eldhraun lávamező

Vik, tengerpart

Dirhólaey fsz

Reynisfjara beach

Skógafoss

Seljalandsfoss

Gljúfrabúi vízesés

szállás: Seljalandfoss mellett

 

6. nap

Landmannalaugar

szállás: Fludir

 

7. nap

Arany kör

Hraunfossar, de elég nagy kitérő lenne

Krýsuvík (geotermikus terület)

Blue Lagoon?

szállás: Keflavík környékén

 

Minden napban van olyan, amit úgy érzem, el tudok ereszteni, ennek mentén mennénk. De a Myvatn-nál tényleg kevés az idő, nem is tudom mit csináljak....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!