|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Beer Monster
2020-06-19 22:08:17
|
95810
|
Mi történhet, ha horganyzott betonvas kerül a betonba? |
|
Előzmény:
 |
Töck Jenő
2020-06-19 10:00:43
|
95794
|
Horganyzott, festett betonvasat betonba rakni tilos! A szerelőbeton attól szerelőbeton, hogy azon szerelik a rá kerülő vasbeton lemez vasalását. A vasbeton lemez minimális vastagsága 10, de inkább 12 cm. Ha ennél kisebb akkor a belső erőknek nincs karja (mérleghinta) és kár bele a vas. Vasbeton lemeznél (gerendánál) a vastagság (magasság) NÉGYZETÉVEL arányos a teherbírás. Nem célszerű a vastagságnál nagyobb távolságra tenni a betonvasakat, ha lehet. 150/150 mm lehet jó, de mekkora a vasátmérő? A lemez vastagság és terhelés függvényében átm. 6-os a minimum. Lehet 8-as is. Repedések szempontjából előnyösebb a SŰRŰBB de kisebb átmérőjű vas. Szerelőbetonba más néven aljzatbetonba nem szokás vasat tenni. A vas a teherviselő padlólemezbe kell. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|