Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
sylvanus67 Creative Commons License 2020-06-19 19:35:55 95806

Ez jó volt és érthető, néha nem értem miket írtok (sr-rel), de ez magyarul volt. 

Előzmény:
Töck Jenő Creative Commons License 2020-06-19 19:11:56 95805

Tulajdonképpen az "E" gerendás födémben az "E" gerenda többféle képpen tud működni.

1. A gerenda magában áll, ilyenkor a legkisebb a terhelhetősége.

2. A gerenda és közte béléstest, a födém kibetonozva a gerenda fölső síkjáig. Közepes terhelhetőség.

3. A födém a gerenda és a béléstestek fölső síkjánál 5-6 cm-el magasabbra betonozva. Legnagyobb teherbírás.

4. Ha két gerenda van közvetlenül egymás mellett akkor két gerenda teherbírása kevesebb mint a magános gerenda teherbírásának kétszerese! (kivéve ha nincsenek bebetonozva, lásd 1. eset)

A gerendák közé berakott és a koszorúkba bekötött vas feladata kettős.

1. Nem engedi a fedélszék oldalnyomásától szétcsúszni a falakat.

2. Meggátolja a födém fölső síkjának a berepedezését a támaszoknál (falaknál).

Ha a gerendák fölső síkja fölött van a betonozás akkor az abba berakott vasalás az előbbi 2 feladaton kívül a teherelosztásban is részt vesz. AZONBAN! Gyakorlatilag némileg leegyszerűsítve a felbeton teherelosztása annyit jelent, hogy a közvetlenül terhelt gerenda viszi a terhelés 50%-t és a két mellette lévő a 25-25%-t. Valóságban a szomszédos gerendák melletti 1-1 gerenda is besegít egy keveset, de ez oly kevés, hogy nem szoktak vele számolni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!